Zdrowie

Czy masło shea pomoże nam odmłodzić skórę?

Branża kosmetyczna to jedna z najprężniej rozwijających się dziedzin. Co rusz powstają nowe kosmetyki, które mają odmładzać i upiększać nie tylko kobiety, ale również i mężczyzn. W tym celu stosuje się liczne substancje, wśród których możemy znaleźć masło shea. W jakich produktach możemy go znaleźć? 

Masło shea, czyli co?

Dla wielu osób termin ten może brzmieć bardzo obco. Nic w tym dziwnego, gdyż substancja ta występuje naturalnie w środkowej i zachodniej Afryce. Pozyskuje się ją z owoców długowiecznego drzewa – Masłosza Parka. Potrafi ona przetrwać nawet trzysta lat. Natomiast owoce, z których produkuje się masło shea pojawiają się na drzewie dopiero po trzydziestu lub czterdziestu latach. Nic więc dziwnego, że rdzenna ludność uznaje Masłosz Parka za drzewo święte. Nazwa powstała od nazwiska pierwszego Europejczyka, który odkrył tę roślinę. Mungo Park po raz pierwszy przywiózł owoce masłosza na Stary Kontynent w XVIII wieku. Wystarczyły niecałe dwa stulecia, by masło shea zaczęto dodawać do kosmetyków.

Jak działa masło shea?

Szerokie właściwości tej substancji sprawiają, że jest powszechnie stosowana w branży kosmetycznej. Jest to możliwe dzięki składnikom zawartym w maśle shea. Jest ono bowiem bogate w witaminę A oraz E. Zawiera także mieszaninę nienasyconych kwasów tłuszczowych: linolowego, linolenowego oraz arachidonowego. Mieszanka ta znana jest w branży kosmetycznej jako witamina F. Dzięki niej dochodzi do rozluźnienia mięśni. Masło shea dogłębnie nawilża skórę, dzięki czemu hamuje procesy starzenia. Staje się także elastyczniejsza. Kosmetyki zawierające tę substancję ochronią też naszą cerę przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych. W ten sposób możemy uniknąć wysuszenia oraz podrażnień spowodowanych ostrym słońcem, wiatrem, czy mrozem. Dlatego warto zaopatrzyć się w takie produkty zawierające masło shea. Znajdziemy je chociażby w pomadkach do ust, kremach do twarzy, czy balsamach do ciała.

Gdzie jeszcze stosuje się masło shea?

Branża kosmetyczne nie jest jednak jedyną, w której docenia się właściwości tej substancji. Co ciekawe, nie zawsze jest to takie oczywiste rozwiązanie. Kto by się spodziewał, że świetnie sprawdzi się jako impregnat do drewna? Tymczasem zastosowanie masła shea pozwala uzyskać efekty lepsze niż po zastosowaniu specjalistycznych preparatów. Produkt z owoców masłosza jest także dostępny w wersji jadalnej. Mieszkańcy Afryki znają go już od siedmiu stuleci. Możemy na nim smażyć, a dodanie go do potraw zmieni ich smak, aromat oraz konsystencję. Warto więc rozważyć taką możliwość, szczególnie wtedy, gdy lubimy eksperymentować w kuchni. Produkty zawierające masło shea bez problemu znajdziemy w drogeriach. Jadalne zaś możemy znaleźć w internecie. Firmy kosmetyczne zaopatrują się w niego u sprawdzonych dystrybutorów. Jednego z nich znajdziesz na tej stronie http://overlack.com.pl/produkty/branza-kosmetyczna/oleje-roslinne-masla-i-woski-naturalne/. Jeśli więc chcesz odpowiednio nawilżyć skórę i ochronić ją przed wysuszeniem, sięgaj po produkty zawierające tę substancję. W ten sposób twoja cera będzie jędrna i elastyczna.

Dodaj komentarz