Lakiernictwo

Filtracja powietrza dla przemysłu lakierniczego.

Przemysł lakierniczy to jedne z bardziej wymagających przemysłów w kwestii realizacji procesu technologicznego. Stawia on przed wykonawcą wiele wymagań, z których najważniejszym jest zapewnienie czystej atmosfery we wnętrzu pomieszczeń lakierniczych, bowiem jakiekolwiek zanieczyszczenia lotne będą wywierać wyjątkowo negatywny wpływ na przebieg procesu i jego efekty. Przyjrzyjmy się w takim razie, kwestii tego, w jaki sposób zadbać o jak najwyższy poziom czystości powietrza w pomieszczeniach lakierniczych, oraz jakie zagrożenia niesie za sobą niedostateczne oczyszczenie atmosfery z wszelkich zanieczyszczeń lotnych.

Zagrożenia związane z zanieczyszczenia w pomieszczeniach lakierniczych.

Przede wszystkim należy sobie zdać sprawę z tego, iż nowoczesny proces lakierniczy realizowany jest pod ciśnieniem przy pomocy tzw. mgiełki lakierniczej, a co za tym idzie, w toku jego realizacji jakiekolwiek zanieczyszczenia lotne mogą przedostawać się do mgiełki a tym samym osiadać na lakierowanej powierzchni. W wyniku tego warstwa lakieru do której przedostaną się zanieczyszczenia, będzie nie tylko nieestetyczna, ale przede wszystkim osłabiona i bardziej podatna na uszkodzenia. Struktura chemiczna warstwy lakieru będzie stosunkowo mocno nadwerężona, a co za tym idzie, dość drastycznie spadnie nam jakość realizowanych prac. W związku z tym należy tutaj zadbać o precyzyjne oczyszczenie atmosfery w pomieszczeniach lakierniczych z wszelkich zanieczyszczeń lotnych, kurzu i pyłków, które mogłyby wywierać negatywny wpływ na proces lakierniczy, a tym samym obniżać jakość realizowanych prac.

Technologie oczyszczania powietrza w warsztatach lakierniczych.

Przede wszystkim trzeba będzie tutaj przyjrzeć się wszystkim dostępnym rozwiązaniom w zakresie oczyszczania powietrza we wnętrzu pomieszczeń lakierniczych, aby dzięki temu dobrać najlepsze w danym przypadku i osiągnąć wystarczająco wysoki poziom oczyszczenia, umożliwiający realizację prac lakierniczych bez jakichkolwiek zagrożeń jakości. Niezbędne w tym celu będzie zapewnienie odpowiedniej cyrkulacji powietrza i stałe jego filtrowanie poprzez odpowiednie filtry kasetowe i kieszeniowe montowane w zespołach nawiewno wywiewnych. Dodatkowo koniecznym będzie także zastosowanie dodatkowych mat filtracyjnych, filtrów sufitowych i podłogowych, które usuną resztki zanieczyszczeń osiadających na ścianach, a które mogą być następnie wzbudzone poprzez ruchy powietrza. Bardzo ważne jest tutaj to, aby filtry te były wysokiej klasy, a takie mogą nam dostarczyć tylko najlepsi dostawcy, chociażby tacy, jak firma K System, którzy zapewnią przy tym jednocześnie odpowiednie wsparcie techniczne i merytoryczne, oraz nie zrujnują naszego firmowego budżetu zbyt wygórowanymi cenami zakupu. W każdym bądź razie w celu osiągnięcia dobrego poziomu jakości realizowanych prac lakierniczych, trzeba będzie ponieść pewne koszty, na które warto od razu się tutaj przygotować.

Dodaj komentarz