Pozostałe

Grille kontaktowe – jak wybrać?

Potrawy z grilla cieszą się bardzo dużą popularnością, zwłaszcza w sezonie letnim. Opiekane mięsa, kiełbaski czy ryby to przysmaki bardzo cenione przez smakoszy, uwielbiających grillowanie na świeżym powietrzu. Spotkania przy grillu to także doskonała okazja do bardzo miłego spędzenia czasu z rodziną lub przyjaciółmi. Aby jednak cieszyć się zdrowymi, niskokalorycznymi i pysznymi potrawami należy zaopatrzyć się w dobrej jakości urządzenie do grillowania. Jak najlepiej je wybrać? Podpowiemy w niniejszym artykule.

Jakie zalety mają grille kontaktowe?

To specjalnie skonstruowane urządzenia, które służą do sprawnej i wygodnej obróbki mięsa i innych produktów. Tego rodzaju sprzęt jest bardzo praktyczny, ponieważ pozwala na jednoczesne, dwustronne opiekanie różnych potraw. Grille kontakt wyposażone są w specjalny pojemnik lub rynienkę na ociekający tłuszcz oraz pozostałości jedzenia, dzięki czemu potrawy są pozbawione nadmiaru kalorii, są nie tylko smaczne, ale i zdrowe. To urządzenia solidne i wytrzymałe, które posiadają bardzo funkcjonalną powierzchnię roboczą, zapobiegającą przywieraniu i przypalaniu potraw. Ponadto cechują się ergonomiczną i estetyczną konstrukcją, dzięki czemu idealnie wpasują się do aranżacji każdego ogrodu czy tarasu.

Jak wybrać grill kontaktowy?

Przy wyborze urządzenia należy zwrócić uwagę z jakiego materiału jest ono wykonane. Najlepiej gdy to będzie stal nierdzewna, ponieważ jest to materiał bardzo wytrzymały, odporny na uszkodzenia mechaniczne i czynniki zewnętrze oraz łatwy do utrzymania w czystości. Ważna jest także budowa płyty grzewczej, która powinna być żeliwna, ponieważ bardzo szybko się nagrzeje i pozwoli na jednoczesna obróbkę wielu produktów i to z dwóch stron jednocześnie. Powierzchnia robocza grilla może być gładka lub ryflowana. Ten drugi rodzaj płyty pozwala specjalne rowki, dzięki którym na opieczonych potrawach znajdują się charakterystyczne wgłębienia. Trzeba też zwrócić uwagę na to czy płyta robocza grilla posiada specjalną powłokę, zabiegającą przywieraniu potraw.

Najlepszej jakości grille kontakt

Na rynku istnieje wiele firm, oferujących dobrej jakości sprzęt gastronomiczny, ale prym wiedzie ceniona w branży marka INVEST HORECA. Firma oferuje wysokogatunkowy sprzęt, pochodzący od najlepszych producentów, który jest solidny, wygodny w obsłudze i funkcjonalny. Pośród wielu modeli znajdują się grille kontakt i wolnostojące w wariantach otwartych, z pokrywą, a nawet z wędzarnią. Dzięki oferowanym produktom można przyrządzić smaczną karkówkę, kiełbaski, delikatne warzywa czy tosty.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu. – https://investhoreca.pl/kontakt-grille-wolnostojce-ogrodowe

Dodaj komentarz