Pozostałe

Jak wyglądają studia przez internet?

Żyjemy w dobie internetu, który otwiera przed nami wiele możliwości. Nikogo już nie dziwią zakupy przez internet, zdalna pomoc techniczna, zdalna praca, więc czemu by nie zdalne studia? Prędkość z jaką obecnie transportowane są dane w sieci web, w zupełności wystarczy do prowadzenia zajęć, których jakość nie odbiega od wykładów na żywo.

Dla kogo są studia przez internet?

Studia przez internet są dla osób które nie chcą, lub nie mogą sobie pozwolić na stacjonarny tryb nauczania. Mogą to być osoby pracujące w sztywnym systemie zmianowym lub osoby z miejscowości, w których nie ma stacjonarnej uczelni i i nie uśmiecha im się zmiana miejsca zamieszkania, nawet tymczasowo. Korzyści, jakie płyną ze zdalnego studiowania w pełni przemawiają za takim wyborem. Zaczynając od oszczędności czasu poświęconego na dojazd do miejsca, w którym odbywają się zajęcia, przez oszczędzenie na kosztach dojazdów, a kosztach zakwaterowania na czas studiów, które nie należą do najniższych, kończąc. To idealne rozwiązanie dla ludzi, którzy chcą zdobyć wyższe wykształcenie, a jednocześnie nie zamierzają przewracać całego dotychczasowego życia do góry nogami.

Jak wygląda studiowanie przez internet?

Uczelnie dążą do cyfryzacji z wielu względów. Kluczowym celem jest wyjście na przeciw oczekiwaniom studentów. A dla tych liczy się mobilność i wygoda. Wykłady są formą transmisji na żywo, którą słuchacz może otworzyć w dowolnym dla siebie miejscu. To może być zacisze domowe, kawiarnia, a nawet pociąg, czy też tylne siedzenie w samochodzie. Dyplom uzyskany w ten sposób ma taką samą ważność, jak te, które otrzymują osoby studiujące stacjonarnie i zaocznie. Niczym się on nie różni.

Ponadto każdy z uczestników może liczyć na indywidualną opiekę koordynatora. Jego zadaniem nie jest jedynie zadbanie o to, aby platforma działała należycie. Koordynator jest osobą która przeszkoli Cię z całego oprogramowania naszej wirtualnej uczelni i pozostanie do Twojej dyspozycji na wypadek wszelkich niejasności. Jego obowiązkiem jest to, abyś nigdy nie był pozostawiony sam sobie.

Podsumowując

Zakończenie nauczania na uczelni wyższej z dyplomem w ręku to świetne uczucie. Jeżeli pojawiają się możliwości zautomatyzowania formy nauczania i rozszerzenie możliwości ukończenia studiów dla jeszcze większej ilości osób to „czemu nie?”. Uczelnia WSZiP pokazuje że wszystko jest możliwe. Jeżeli zainteresował Cię temat zdalnego studiowania, nie tylko w dobie pandemii, odwiedź https://wwszip.pl/studia-przez-internet/ w celu uzyskania dodatkowych informacji.

Dodaj komentarz