karta paliwowa FLOTEX POLSKA
Biznes

Jaką kartę flotową wybrać?

Karty paliwowe to bardzo korzystna opcja – niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa i liczby posiadanych pojazdów. Pozwalają one na bezgotówkowy zakup paliwa, a jednocześnie rozliczanie zakupów za pomocą zbiorczych faktur, co minimalizuje pracę związaną z księgowaniem i archiwizowaniem dokumentów. A to niejedyna zaleta. Istnieje kilka rodzajów kart, dzięki czemu. można wybrać z bogatej oferty FLOTEX POLSKA te, które najbardziej odpowiadają potrzebom danego przedsiębiorstwa. Podpowiadamy, jakie są opcje do wyboru.

Karta flotowa i jej zalety

Karta od FLOTEX POLSKA pozwala na bezgotówkowy zakup paliwa na stacjach ORLEN, Bliska, BP oraz Shell. Ciekawą usługą dodatkową jest tzw. mapa cen, która umożliwia porównanie aktualnych cen ON na wszystkich stacjach, na których tankują klienci FLOTEX POLSKA. Karta paliwowa to także wygoda i ograniczone do minimum formalności związane z rozliczaniem zakupów. Sama procedura jej zamawiania jest szybka i bezproblemowa. Warto się zastanowić, która z kart będzie najlepiej odpowiadała potrzebom firmy.

Typy kart flotowych

FLOTEX POLSKA umożliwia wybór między kartą S, w których samochody służbowe są użytkowane przez wielu kierowców, a kartą K która będzie najlepszym rozwiązaniem dla pracownika, który obsługuje jednocześnie kilka pojazdów lub maszyn. Zamawiając kartę warto się także zastanowić, na jakich zasadach zostanie ona wydana. Jedną z opcji jest karta imienna, wystawiana na imię i nazwisko konkretnego kierowcy. Umożliwia ona zatankowanie dowolnego auta przez wskazaną osobę. Druga opcja to karta na numer rejestracyjny, w przypadku której karta jest przypisana do konkretnego samochodu. Trzecia to karta wydana na firmę. Jest ona przypisana do danego przedsiębiorstwa i pozwala na tankowanie dowolnego pojazdu przez różnych kierowców.

Karta flotowa daje wiele możliwości. W ofercie FLOTEX POLSKA znajdują się rozwiązania dedykowane zarówno firmom dysponującym wyłącznie jednym samochodem firmowym, jak również tym utrzymującym całą flotę pojazdów. Dzięki temu każda firma, niezależnie od jej specyfiki może korzystać z atrakcyjnych rabatów oraz szybko rozliczać się z zakupu paliwa.

Dodaj komentarz