maszyny narzędzia

Koparka do prac wyburzeniowych.

Realizacja wyburzeń na dużą skalę, wymaga zaangażowania sprzętu ciężkiego, czyli przede wszystkim dużych koparek i ładowarek wyposażonych w dodatkowe młoty hydrauliczne o potężnej energii uderzenia. Tego typu urządzenia są co prawda kosztowne, niemniej jednak wyburzenia realizowane z zastosowaniem koparki zaopatrzonej w profesjonalny młot wyburzeniowy, będą realizowane o wiele sprawniej i szybciej niż przy zastosowaniu innych rozwiązań. Warto tutaj więc przemyśleć dość wnikliwie kwestię stosowania tego typu rozwiązań podczas realizacji wyburzeń na duża skalę, aby mogły być one sprawnie i bezpieczne przeprowadzane w jak najkrótszym czasie.

Realizacja prac wyburzeniowych z zastosowaniem koparki.

Generalnie rzecz biorąc, współcześnie we wszelkiego rodzaju pracach wyburzeniowych, stosowane są właśnie wspomniane koparki, wyposażone w dodatkowe młoty wyburzeniowe. Oczywiście w zależności od modelu koparki, będziemy także mieć do czynienia z różnymi modelami młotów, oraz ich parametrami technicznymi. W największych koparkach, będziemy mogli osiągnąć uderzenie młota na poziomie kilku tysięcy Dżuli, co powinno w zupełności wystarczyć do kruszenia żelbetonu. W przypadku mniejszych, minikoparek i miniładowarek, uderzenie będzie stać na poziomie około 200 Dżuli, co w porównaniu z dużymi maszynami jest niewielką mocą, niemniej jednak do pomniejszych zadań w wyburzeniach sprawdza się wyśmienicie. Wartym podkreślenia jest tutaj także to, iż młoty stosowane w koparkach do wyburzeń będą napędzane hydraulicznie z koparki, toteż do ich eksploatacji nie potrzeba żadnego, dodatkowe źródła energii. Jedynie należy zadbać o to, aby młot wyburzeniowy był prawidłowo dopasowany do konkretnej maszyny, aby mógł osiągać swoje maksymalne parametry robocze.

Dobór młota wyburzeniowego.

Kwestią kluczową dla efektywności prac wyburzeniowych, będzie wspomniane nieco wyżej, prawidłowe dobranie młota do konkretnego modelu koparki. W tym aspekcie, najlepszym rozwiązaniem będzie zdanie się na specjalistów, czyli autoryzowanego przedstawiciela producenta młotów hydraulicznych. Posiada on odpowiednią wiedzę i doświadczenie, pozwalające na prawidłowe dopasowanie młota do posiadanej maszyny, co będzie tutaj kluczem do osiągania maksymalnej wydajności i bezpieczeństwa pracy młota oraz samej koparki. Inwestując w młot warto zwrócić uwagę na jego dodatkową funkcjonalność. Za niewiele większe bowiem pieniądze możemy dostać młot hydrauliczny do koparki z adapterem, umożliwiającym wbijanie słupków, co także może się okazać przydatną funkcją. Szczególnie jeśli poza wyburzeniami, nasza firma zajmuje się także budownictwem na przykład w zakresie budowy mostów, ścianek oporowych itp. Jednym słowem, przed zakupem młota hydraulicznego do koparki, warto wiele kwestii przemyśleć, aby osiągnąć odpowiedni poziom efektywności eksploatacji młota.

Dodaj komentarz