materiały

Marmurowa łazienka i zalety jej wykonania.

Pomieszczenie łazienki w naszych domach i mieszkaniach odgrywa dla nas, jako użytkowników bardzo istotną rolę. Przede wszystkim, spędzamy w nim stosunkowo sporo czasu. Każdy z nas, średnio dobowo, spędza około 2 godzin w pomieszczeniu łazienki. Oczywiście są tacy, którzy myją się pobieżnie, zęby myją raz na dzień, albo i rzadziej, a kąpiel to tylko w sobotę. Niemniej jednak większość normalnych osobników naszego gatunku, korzysta z możliwości i dba o higienę osobistą, toteż łazienka jest dość intensywnie eksploatowana. Warto więc zadbać, aby jej wykończenie zapewniało nam nie tylko komfort korzystania z pomieszczenia, ale także aby gwarantowało trwałość. Jednym z takich rozwiązań może się marmurowa łazienka, która co prawda będzie w ostatecznym rozrachunku dość kosztowna, niemniej jednak jako rozwiązanie estetyczne i wygodne z całą pewnością jest opcją zdecydowanie najlepszą.

Czy marmurowa łazienka jest kosztowna w wykonaniu?

Zdecydowanie tak. W zasadzie trudno nam będzie znaleźć bardziej kosztowne rozwiązanie. No chyba że pomyślimy o łazience wykonanej ze złota. Niemniej jednak, wykonanie marmurowej łazienki pochłonie sporo kosztów. Zresztą wystarczy pomyśleć. Posadzka z marmuru, na ścianach marmurowe płytki, a do tego wszystkiego zabudowa armatury łazienkowej. Porównując koszty do klasycznego wykonania łazienki, ta z marmuru będzie co najmniej 3-4 krotnie bardziej kosztowna.

Czy warto więc wykonywać łazienkę w marmurze?

To oczywiście jest zależne od zasobności naszego portfela. Jeśli stać nas na takie wydatki to jak najbardziej warto się na to zdecydować. Niesie to za sobą bowiem sporo określonych korzyści. Przede wszystkim jest to szalenie estetyczne i komfortowe rozwiązanie. Codzienna higiena osobista będzie wręcz chwilami przyjemności. Bardzo ważna jest także to, iż marmur na ścianach i podłogach będzie pełnić funkcję ochronną dla ścian. Jako naturalny kamień, jest on bowiem odporny na działanie wody, a tej w pomieszczeniu łazienki będziemy mieć pod dostatkiem. Prysznic, wanna, umywalka – wszędzie dookoła kapie i pryska woda. Marmurowa łazienka zapewni nam sprawne odprowadzanie wody do kratek ściekowych. Warto także wspomnieć o ciągłym zaparowaniu ścian w pomieszczeniu łazienki. Z tej przyczyny klasyczna glazura często z biegiem lat ulega niszczeniu i zaczyna pękać. Marmur jest na takie działania w pełni odporny. Jest to po prosty naturalny kamień, dla którego takie ilości wody są absolutnie bezpieczne.

Podsumowanie

Generalnie rzecz więc ujmując, wykonanie łazienki w marmurze jest rozwiązaniem stosunkowo korzystnym. Szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, iż jest to bardzo trwałe rozwiązanie. Trwałość marmuru stoi na tak wysokim poziomie, iż nawet przyszłe pokolenia zamieszkujące nasz dom, będą bez problemów korzystać z marmurowej łazienki jak z nowej. Jeśli ktoś kiedyś zdecyduje się na jej przerobienie na inne rozwiązania, to tylko i wyłącznie ze względów estetycznych a nie ze względów złego stanu technicznego. Tak więc, marmurowa łazienka to rozwiązanie korzystne, pod warunkiem, że nas po prostu na to stać.

Dodaj komentarz