narzędzia

Nowoczesne narzędzia pomiarowe dla budownictwa.

W branży budowlanej, regularnie do użytku wprowadzane są nowe rozwiązania technologiczne, które znacznie usprawniają realizacje prac i zapewniają lepszą ich jakość. Jednymi ze zdecydowanie ważniejszych unowocześnień w tej materii jest wdrażanie nowoczesnych narzędzi pomiarowych, wykorzystujących wiązkę światła laserowego. Są one o wiele bardziej precyzyjne i łatwiejsze w użytku, co przyczynia się do poprawy jakości realizowanych prac i skrócenia czasu niezbędne do ich realizacji. Wszelkiego rodzaju laserowe poziomice murarskie, czy też nowoczesne lasery krzyżowe, obecnie stanowią coraz częściej podstawowe wyposażenie każdej firmy budowlanej.

Nowoczesne poziomice murarskie.

Bardzo wyraźnie tę nowoczesność widać na przykładzie poziom stosowanych przez murarzy. Obecnie poziomice murarskie coraz częściej wyposażone są w technologię laserową, która znacznie usprawnia przeprowadzanie bieżących pomiarów jakości realizowanych prac. Zastosowanie poziomic laserowych znacznie usprawnia i przyspiesza przeprowadzanie wszystkich pomiarów. Wystarczy nacisnąć przycisk i raz ustawiona poziomica wskazuje nam wiązką laserową poziom. Dzięki temu widzimy, czy wszystkie cegły czy też inne kamienie układane są prawidłowo. Bardzo ważne jest tutaj także to, iż poziomica laserowa na statywie, będzie nam gwarantować idealnie prosty pomiar laserowy w każdych warunkach. Mamy tutaj do czynienia z automatycznym ustawianiem poziomicy w poziomie, w procesie jej kalibracji. Jest to bardzo wygodne, oszczędza czas i przede wszystkim podnosi znacznie jakość realizowanych prac murarskich.

Lasery krzyżowe i ich zastosowanie.

Drugim, bardzo ciekawym narzędziem stosowanym w branży remontowo budowlanej są lasery krzyżowe PRO. Są to specjalne narzędzia, pozwalające nam wyznaczyć poziom na czterech ścianach danego pomieszczenia w jednej chwili. Oczywiście lasery krzyżowe także wyposażone są w odpowiedniej klasy mechanizmy automatycznej kalibracji, dzięki czemu nie musimy niczego ręcznie ustawiać. Należy jednak zadbać o to, aby urządzenie było zawsze w dobrym stanie technicznym. Po jego uruchomieniu i skalibrowaniu położenia, na ścianach pomieszczenia pojawią się poziome linie. Jest to korzystne w przypadku kiedy płytkujemy na przykład pomieszczenie łazienki i trzeba wyznaczyć poziom, od którego rozpoczniemy układanie pierwszej warstwy, aby ewentualna docinka miała miejsce na dole. Szczególnie jeśli planujemy wykonanie podłogi pod kątem aby uzyskać odpowiedni spadek do odprowadzania wody z podłogi.

Podsumowanie

Generalnie rzecz więc biorąc, tego typu narzędzia będą bardzo korzystnie wpływać na przebieg realizowanych prac, wobec czego ich pozyskanie jest dla firm budowlanych bardzo korzystne. Co prawda dobry laser krzyżowy to wydatek rzędu nawet 700-1000 PLN, jednakże należy go traktować w formie inwestycji na wiele następnych lat. Lasery krzyżowe są narzędziami dość żywotnymi, przez co raz zakupiony laser, będzie nam bez przeszkód służyć wiele kolejnych lat usprawniając przebieg realizowanych prac.

Dodaj komentarz