Myślistwo

Odzież zimowa dla myśliwego.

Skompletowanie odpowiedniego zestawu odzieży zimowej dla myśliwego, będzie zajmować stosunkowo sporo czasu. przede wszystkim ze względu na fakt, iż każdy element należy tutaj dobrać wyjątkowo starannie. Nie możemy popełnić jakiegokolwiek błędu, bowiem skończy się to bardzo negatywnie. Trzeba tutaj dołożyć wszelkich starań, aby każdy element zimowego zestawu odzieży myśliwskiej, był bardzo starannie dopasowany do ciała myśliwego. Szczególną uwagą należy otoczyć elementy bielizny termalnej, bowiem będzie ona odgrywać istotną rolę w kształtowaniu komfortu termicznego w trakcie zimowych polowań. Ostatecznie, trzeba będzie jeszcze dobrać odpowiednie okrycie wierzchnie, gwarantujące wysoki poziom komfortu termicznego. Zobaczmy wobec tego, na jakie kwestie należy tutaj zwrócić szczególną uwagę, aby poziom komfortu termicznego był maksymalnie wysoki.

Bielizna termalna dla myśliwego.

Oczywiście jednym z podstawowym elementem ubioru myśliwego na sezon zimowy będzie bielizna termalna. Jest to element, gwarantujący bardzo wysoki poziom komfortu termicznego w trakcie poruszania się po lasach przy dość niskich zakresach temperatury. Tego typu bielizna termalna myśliwska oczywiście znajduje także zastosowanie w wielu innych przypadkach, jak chociażby w turystyce czy też taternictwie. Jest to po prostu bardzo dobry element odzieży zapewniający wysoki komfort termiczny, nawet przy bardzo niskich temperaturach. Warto jednakże zwrócić uwagę na fakt, z jakich materiałów wykonana jest bielizna termalna myśliwska. Najgorszym z możliwych rozwiązań, będzie tutaj zastosowanie bawełny, która dość łatwo siąknie wilgoć, wskutek czego traci swoje właściwości izolacyjne i sprężystość. Najlepsze zaś materiały w tym przypadku to wełna, oraz tworzywa sztuczne, szczególnie poliester, czy też nawet akryl. Tego typu materiały są odporne na wchłanianie wilgoci, przez co też nie doprowadzają do zapocenia się ciała pod spodem.

Zewnętrzna odzież myśliwska.

Nie mniej ważnymi elementami będą tutaj elementy okrycia wierzchniego, które mają za zadanie zabezpieczyć nas od warunków atmosferycznych. Tutaj warto zwrócić uwagę na technologie zastosowane w produkcji odzieży zewnętrznej. Warto aby była tam wykorzystana odpowiednia membrana zewnętrzna, zapewniająca ochronę przed deszczem oraz wiatrem. Dobra, całoroczna kurtka myśliwska z membraną, zapewni maksymalnie wysoki poziom ochrony przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych. Warto więc poświęcić odpowiednią ilość czasu na znalezienie idealnej kurtki, precyzyjnie dopasowanej do potrzeb każdego myśliwego. Najważniejszym jej elementem będzie tutaj oczywiście wspomniana membrana, której zadaniem jest zabezpieczenie przed przemoknięciem kurtki. Dobra membrana to na przykład bardzo popularna, stosowana w większości ubrań myśliwskich i outdoorowych, membrana Gore-Tex. Odzież z tego typu membranami będzie co prawda dość kosztowna, niemniej jednak, warto jednak wyłożyć większą kwotę, bowiem w zamian osiągniemy wysoki poziom komfortu termicznego na każdym polowaniu.

Dodaj komentarz