Pozostałe

Palety drewniane – ryzyko podczas transportu i koszt uszkodzeń

przeprowadzasz się i zdecydowałeś się wysłać swoją garderobę na palecie? Jest to uważane za jeden z najbezpieczniejszych sposobów na wysyłkę przedmiotów, ale czy zawsze tak jest? Pozwól nam oszczędzić Ci dodatkowych kosztów, które mogą wystąpić w przypadku takich scenariuszy. Czym jest paleta?

Palety są zwykle drewnianymi płaskimi powierzchniami, które służą jako podstawa do umieszczania towarów. Są używane jako pomocnicy przedmiotów i mają swoją funkcję jako powiązania między nimi.

Jeśli chodzi o wysyłkę, większość ludzi wysyła mniejsze paczki. Ale od czasu do czasu możesz potrzebować wysyłki czegoś większego niż twoja ulubiona kolekcja książek. Kiedy tak się stanie, możesz chcieć przechowywać go na palecie. Dlaczego to konieczne?

W zależności od branży kruchość, rozmiar lub po prostu większe przedmioty decydują o wyborze palet podczas wysyłki. Jeśli wysyłamy wiele paczek jednocześnie, wysyłka w interesach lub nawet po prostu umieszczenie garderoby na palecie może być koniecznością, o którą poprosi wielu kurierów. Ryzyko podczas transportu na drewnianej palecie

Przed umieszczeniem przedmiotów na palecie ważne jest, aby upewnić się, że paleta jest bezpieczna do „podróży”. Aby uniknąć uszkodzenia drewnianych palet podczas transportu, sprawdź, czy nie ma luźnych desek, sprawdź, czy nie ma uszkodzonych części, które mogłyby łatwo pęknąć, i czy paleta już wchłonęła wilgoć.

Nie tylko oszczędziłbyś sobie kłopotów związanych z koniecznością wymiany palety, ale również zwiększyłbyś ryzyko przedmiotów podczas transportu na drewnianej palecie i osoby dbającej o nią. Są narażeni na ryzyko, takie jak zranienie, gdy paleta pęka podczas podnoszenia. Co się stanie, jeśli kurier uszkodzi moją paletę? Uszkodzona paleta nie m wpływu na przedmioty, tylko zewnętrzna strona palety jest uszkodzona. Trzeba było pokryć jedynie koszt uszkodzonej palety, abyś oszczędził sobie możliwości dalszego odmowy wysyłki palety przez kuriera.

Podsumowując, palety drewniane nie powinny uszkodzić produktów standartowych, natomiast jeżeli masz w planach przesłanie np. owoców, albo innych bardzo wrażliwych towarów powinieneś wybrać skrzyniopaletę z tworzywa sztucznego. Skrzyniopaleta da 100% ochronę towarom bardzo delikatnym. Artykuł opracowała firma Kon-Plast – producent skrzyniopalet Big-Box.

Dodaj komentarz