materiały

Plandeki okryciowe

Są najpopularniejszym rodzajem plandek, ponieważ zapewniają wiele korzyści przy niskim nakładzie pieniężnym. Plandeki okryciowe produkowane na wymiar wykonywane są według szczegółowych zaleceń klienta, co eliminuje tolerancje wymiarowe, które w plandekach dostępnych na rynku dochodzą nawet do +/- 15%. Wykonane z wysokiej jakości tkanin

PE 200 i PCV 630, 680 i 900, zapewniają solidny i łatwy w użytkowaniu produkt. Plandeki okryciowe są wszechstronne, regularnie dostarczamy je do polskich portów, stoczni, przewoźników kolejowych, zakładów przemysłowych, kopalń i polskich rolników. Plandeki dostępne są w wielu kolorach: PE 200 – ciemna zieleń, granatowy i jasny siwy; PCV – czarny, różne odcienie szarości, zieleni, niebieskiego, czerwonego, żółtego i ecri.

Plandeki świetnie sprawdzają się na placach budowy – mimo niekorzystnych warunków atmosferycznych, prace budowlane mogą być wykonywane bez zakłóceń i utrudnień w postaci deszczu, śniegu, słońca czy silnego wiatru. Plandeki nadają się do przykrywania i ochrony budynków w stanie surowym, materiałów i składów budowlanych, drewna, maszyn i urządzeń itp.

Produkcja plandek 

Te plandeki zawdzięczają swoją wyjątkową wytrzymałość bardzo mocnym zgrzewom. Każdy zgrzew ma minimum 30mm szerokości. Po zmianie dyszy na zgrzewarce można również wykonywać zgrzewy o szerokości 40mm co jeszcze poprawia ich odporność na rozrywanie. Przy wyborze plandek należy zwracać na to uwagę gdyż nie każdy producent plandek  używa odpowiednich zgrzewarek. Tylko i wyłącznie odpowiednio szerokie zgrzewani jest gwarancją nie zawodności.

Nowość – specjalne oczka plandekowe

Na rynku dostępne są już specjalne oczka plandekowe, które posiadają podwyższoną ochronę przed korozją. Grubsza warstwa ocynu ogniowego sprawia, że oczka nie rdzewieją i są bardziej odporne na uszkodzenia od oczek tradycyjnych co wpływa na żywotność całej plandeki.

Dodaj komentarz