Motoryzacja

Pomoc drogowa w każdym przypadku.

Praktycznie rzecz biorąc każdemu kierowcy przytrafiła się już w życiu sytuacja w której niezbędne stało się wezwanie pomocy drogowej. A jeśli jeszcze nie mieli takiej sytuacji to z całą pewnością czeka ona ich w najbliższym czasie, bowiem ta wątpliwa przyjemność nie omija nikogo. Dlatego też koniecznością jest tutaj staranne i umiejętne przygotowanie się na taką okoliczność, najlepiej poprzez opłacenie odpowiedniego pakietu ubezpieczenia, obejmującego darmową pomoc drogową przez dwadzieścia cztery godziny na dobę. Będzie to oczywiście usługa dość kosztowna, aczkolwiek w obecnej sytuacji, praktycznie nie odczujemy tego przy opłatach za ubezpieczenie, a bezpieczeństwo w razie kolizji czy też zwykłego, prozaicznego wręcz uszkodzenia samochodu w czasie podróży wzrośnie w wyjątkowo wyraźny sposób. Zobaczmy więc jak zabezpieczyć sobie tego rodzaju pakiety ubezpieczeniowe, oraz co można dzięki temu dodatkowo zyskać.

Dodatkowe warianty ubezpieczeniowe.

Ubezpieczalnie coraz bardziej wychodzą naprzeciw potrzebom klientów i oferują w ramach ubezpieczenia coraz więcej pakietów dodatkowych, które co prawda trzeba także dodatkowo opłacać, niemniej jednak w zamian zyskujemy dodatkowe usługi zabezpieczające nas w razie przykrych wypadków drogowych. Przede wszystkim chodzi nam tutaj o pakiety pomocy drogowej, ale w niektórych ubezpieczalniach możemy także zapewnić sobie samochody zastępcze w przypadku sytuacji, kiedy dalsza podróż naszym samochodem jest niemożliwa, a koniecznie chcemy kontynuować podróż. Jest to więc bardzo dobre i korzystne rozwiązanie, wobec czego warto przeanalizować tego rodzaju dodatkowe pakiety, bowiem mogą się one w wielu okolicznościach okazać niesamowicie korzystnym rozwiązaniem, choćby tylko czasowym, opłaconym na z góry określony czas, na przykład wyjazdu wakacyjnego.

Co w przypadku konieczności skorzystania z pomocy drogowej?

W przypadku kiedy dojdzie do sytuacji uszkodzenia naszego samochodu, czy to w wyniku kolizji drogowej, czy też z innych, mniej lub bardziej jasnych przyczyn, możemy za pośrednictwem ubezpieczalni wezwać usługi pomocy drogowej. Najczęściej dostaniemy tutaj odpowiedni numer telefonu pod który należy zgłaszać awarie, zaś konkretne przedsiębiorstwa, współpracujące w tym zakresie z naszą ubezpieczalnią, dostaną natychmiast informacje o zaistniałej sytuacji i konieczności udzielenia pomocy drogowej. Nasze zadanie jest tutaj dość wyraźnie ograniczone. W zasadzie jest to tylko wezwanie lawety i pomocy drogowej w celu usunięcie samochodu i przetransportowania go do najbliższego warsztatu samochodowego, celem dokonania niezbędnych napraw. Jednym słowem jest to rozwiązanie bardzo wygodne, nie zmuszające nas do ponoszenia dodatkowych kosztów z tego tytułu.

Słowo na koniec.

Możemy tutaj więc powiedzieć, iż współcześnie usługi ubezpieczenia samochodowego rozrastają się o dodatkowe możliwości z których niekiedy naprawdę warto skorzystać, bowiem mogą zaoszczędzić kierowcy wiele nerwów i trudności, a to przecież najważniejsze aby zawsze spokojnie i bezpiecznie dotrzeć do celu podróży. Warto więc sprawdzić jakie dodatkowe usługi ma w swojej ofercie nasz dotychczasowy ubezpieczyciel, a w razie czego poszukać innego, który zapewni nam większy pakiet usług dodatkowych w przystępnej cenie.

Dodaj komentarz