moda i uroda

Thermage – o nieoperacyjnym liftingu twarzy

Zmarszczki, zwiotczała skóra czy brak jej napięcia to zmora wielu kobiet i mężczyzn. Nie każdy jednak chce poddawać się chirurgicznemu liftingowi, który jest nie tylko kosztowny i bolesny, ale również wymaga długiej rekonwalescencji. Na szczęście współczesna medycyna wychodzi nam na przeciw – lift thermage to bezoperacyjny lifting, który nazywany jest również termoliftingiem. Jednak na czym on polega? Dla kogo jest przeznaczony? Dowiedz się więcej o tym zabiegu i zdecyduj, czy jest przeznaczony właśnie dla Ciebie.

Na czym polega lift thermage i jakie daje efekty?

Lift thermage działa jak lifting bez skalpela. Niweluje on zjawisko wiotczenia skóry, ale też powstałe przez produkowanie z wiekiem coraz mniejszych ilości kolagenu zmarszczki i bruzdy. Dodatkowo skóra staje się o wiele gładsza, bardziej jędrna i promienna. Termolifting zwiększa również napięcie skóry powstałe pod wpływem działania promieni UV. Metoda ta polega na poddawaniu skóry działaniu prądu o częstotliwości radiowej. W tym samym momencie obszar zabiegowy poddawany jest chłodzeniu, co wpływa na zwiększenie komfortu. Wytworzona w ten sposób energia cieplna przekazywana jest do głębokich partii skóry właściwej, dzięki czemu rozciągnięte włókna kolagenowe regenerują się i odzyskują jędrność, a ilość kolagenu wzrasta o około 30 procent.

Jak postępować przez zabiegiem i po nim?

Do wykonania zabiegu należy odpowiednio się przygotować, jednak nie jest to uciążliwe. Kilka dni przez wykonaniem termoliftingu najlepiej zrezygnować z ekspozycji na promienie słoneczne czy z korzystania z solarium. Około tygodnia wcześniej nie można również wykonywać powierzchownych peelingów, a 3 miesiące wcześniej – głębokich złuszczeń. Z kolei kilka dni po wykonaniu zabiegu należy pamiętać o stosowaniu jedynie delikatnych kosmetyków do pielęgnacji. Na około tydzień trzeba też zrezygnować z używania peelingów chemicznych, takich jak kwasy AHA i BHA.

Jak często wykonywać termolifting i ile on kosztuje?

Dla osiągnięcia najlepszych i najbardziej zauważalnych efektów warto wykonać serię minimum czterech zabiegów (w odstępie co około trzy tygodnie). Cena zabiegu będzie różnić się w zależności od wielu czynników, na przykład od wielkości obszaru zabiegowego czy od renomy gabinetu. Przy jego wyborze zawsze trzeba zwracać uwagę na sprzęt, z którego korzysta. Na przykład w gabinecie Coco-Time we Wrocławiu lifting bez skalpela przeprowadzany jest za pomocą innowacyjnego narzędzia sBiorad, które bez wątpienia gwarantuje najlepsze efekty.

Dodaj komentarz