Turystyka

Trekking alpejski u podnóża masywu Monte Rosa.

Coraz większa grupa turystów wybierających się na urlop w Alpy, zamiast wypoczywać w hotelach, decyduje się na spędzenia tego czasu w bardziej aktywny sposób. Wybierają oni więc wyjazdy na trekking, czyli formę urlopu, polegającą na stałym przemieszczaniu się z miejsca w miejscu. Na pokonywaniu codziennie określonej trasy górskiej, aby ostatecznie, po dwóch tygodniach urlopu, mieć w nogach kilkadziesiąt kilometrów górskiej wędrówki, zaś w duszy pełnię szczęścia i radości z pokonanego wyzwania. Zobaczmy zatem, jak będzie przebiegać trekking u podnóża Monte Rosa. Sprawdźmy, czy poza samym wędrowaniem górskim szlakami turystycznymi, znajdziemy tam jeszcze jakieś inne rozwiązania warte naszej uwagi.

Dlaczego akurat Monte Rosa?

Wielu pewnie by zapytało, po co wybierać się w Alpy, skoro równie dobrze można w aktywny sposób spędzić czas w naszych polskich górach. Przede wszystkim dlatego, iż Tatry nie są tak samo majestatycznie wysokie jak Alpy Penińskie, w skład których wchodzi masyw Monte Rosa. Tutaj znajdziemy jedne z najwyższych europejskich gór, czterotysięczników takich jak:

  • Dufourspitze – 4634 m n.p.m.
  • Nordend – 4609 m n.p.m.
  • Zumsteinspitze – 4563 m n.p.m.
  • Punta Gnifetti 4554 m n.p.m.
  • Parrotspitze – 4432 m n.p.m.
  • Ludwigshohe – 4341 m n.p.m.
  • Schwarzhorn – 4322 m n.p.m.
  • Piramide Vincent – 4215 m n.p.m.

Jak widać, to właśnie masyw Monte Rosa jest miejsce, gdzie na niewielkiej przestrzeni zlokalizowanych jest największa ilość czterotysięczników europejskich. Jedynym szczytem który przewyższa Dufourspitze, najwyższy szczyt masywu, jest Mont Blanc (4808,73 m n.p.m.) zwany także Dachem Europy.

Trekking w rejonie Monte Rosa.

Wyjazdy na trekking w rejon masywu Monte Rosa, stały się więc bardzo popularne. Przede wszystkim dlatego, iż doświadczeni wędrowcy będą mogli zakosztować niesłychanie atrakcyjnych wycieczek wysokogórskich, połączonych ze wspinaczką, zaś mniej doświadczeni, będą mogli przynajmniej nacieszyć się majestatycznym widokiem najwyższych gór Europy, który jest dostępny praktycznie z każdego szlaku krajobrazowego. To tutaj będzie można zobaczyć najwyższą ścianę w całych Alpach – wschodnią ścianę masywu Monte Rosa o wysokości 2400 metrów. Jednym słowem trekking amatorski w Alpach pod Monte Rosa to bardzo atrakcyjna oferta dla wszystkich tych, którzy zdecydowanie wolą aktywne formy wypoczynku od tygodnia spędzonego w hotelu i na hotelowym basenie. Tutaj można będzie naprawdę zakosztować trudów życia na górskiej trasie, i zapewnić sobie odpowiednią porcję wypoczynku, aktywności fizycznej i rekreacji na najwyższym poziomie.

Jest to więc zdecydowanie najlepsze rozwiązanie na urlop w górach, dla wszystkich, którzy uwielbiają ruch na świeżym powietrzu. Zarówno dla doświadczonych alpinistów, jak i amatorów, którzy chcą sprawdzić się i przetestować swoje siły w trudnych górskich warunkach.

Dodaj komentarz