materiały

Wybór stolarki okiennej w trakcie remontu domu.

Generalny remont naszego domu jednorodzinnego, bardzo często wiąże się z koniecznością wymiany wielu instalacji a także stolarki okiennej. Szczególnie kłopotliwe może się okazać właśnie to, iż trzeba będzie wymienić okna w domu, bowiem bardzo często z jednej strony będziemy mieć ściany wykończone warstwą ocieplenia, a wewnątrz domu będziemy mieć albo boazerię, albo płyty G-K. jednym słowem wymiana okien będzie wiązać się z koniecznością niszczenia wcześniej wykonanych wykończeń i wykonania ich na nowo. Oczywiście w trakcie remontu generalnego, będzie to najprostsze do wykonania, bowiem z reguły od wewnątrz będziemy naprawiać ubytki w ścianach, czy tez robić na nowo gładzie gipsowe, a więc wymiana okien i związane z tym kucie ścian byłoby jak najbardziej do zaakceptowania.

Wybór odpowiednich okien.

Najważniejszą jednak kwestią będzie tutaj umiejętny wybór okien, aby były jak najbardziej dopasowane względem estetyki naszego domu, ale także aby gwarantowały nam wygodną i komfortową ich eksploatację. Należy tutaj w pierwszej kolejności rozważyć kwestię tego, czy lepszym rozwiązaniem będzie dla nas stolarka okienna drewniana czy też może z PCV, bowiem takie dwie opcje na dzień dzisiejszy w tym zakresie posiadamy. Kluczową kwestią będzie estetyka, bowiem w kwestiach technicznych, w zasadzie trudno znaleźć jakieś rażące różnice pomiędzy oknami z PCV a oknami drewnianymi. W każdym z tych dwóch przypadków, będziemy mieć do czynienia z dobrymi jakościowo oknami, gwarantującymi nam doskonałe wręcz parametry izolacji termicznej i akustycznej. Tak więc, w tym zakresie będziemy przede wszystkim szukać takich rozwiązań, które zagwarantują nam idealne dopasowanie do wykończenia tak wewnętrznego jak i zewnętrznego, aby okna idealnie się komponowały i gwarantowały nam doskonałe wręcz warunki do ich eksploatacji.

Gdzie kupić dobre okna.

Oczywiście największym problemem będzie znalezienie dobrego dostawcy okien, bowiem nie każdy będzie mieć dla nas tak samo przygotowaną ofertę w tym zakresie. Każdy producent okien także będzie stosować nieco odmienne technologie i materiały, toteż okna od nich będą dość znacznie się od siebie odróżniać. Bardzo dobrze na tym tle wypada na przykład stolarka okienna z Drew Dom Bielsko, która charakteryzuje się wyjątkowo dobrymi parametrami technicznymi, jak również przystępną ceną. Warto tutaj pamiętać, iż wcale nie musi być tak, iż najlepsze okna będą oknami najdroższymi. Bardzo często bywa wręcz na odwrót, kiedy to standardowe okna, w przystępnych cenach sprawdzają się o wiele lepiej. Jedyne o czym musimy pamiętać to kwestia tego, aby pozyskiwane przez nas okna charakteryzowały się jak najniższym współczynnikiem przenikalności cieplnej, co będzie dla nas gwarancją minimalnych poziomów straty ciepła z domu, a przecież w płaszczyźnie okien wytracamy zdecydowanie najwięcej ciepła. Warto także zwrócić uwagę na kwestię współczynnika izolacji akustycznej, aby hałasy zewnętrzne niepotrzebnie nie przedostawały się do wnętrza mieszkania podnosząc znacznie komfort wewnętrzny.

Dodaj komentarz