Zdrowie

Wypadanie włosów i zapobieganie

Wypadanie włosów u mężczyzn, czyli łysienie androgenowe, jest powodowane genetyczną nadwrażliwością organizmu na DHT (dihydrotestosteron), czyli związek chemiczny będący pochodną testosteronu. W przypadku tego typu łysienia można z całkiem dobrym powodzeniem zastosować zarówno leczenie farmakologiczne, jak i leczenie oparte na preparatach ziołowych, wobec czego warto nieco je porównać, aby przekonać się które sprawdzą się lepiej. Ważnym aspektem będzie także uniknięcie czynników wzmagających dalsze wypadanie włosów, a co za tym idzie, warto się im przyjrzeć i postarać w jak najszybszym tempie wyeliminować z jednoczesnym podjęciem terapii ziołowej bądź też farmakologicznej.

Czynniki wzmagające łysienie.

Przede wszystkim do takich czynników należy bez wątpienia zaliczyć silny stres, niewłaściwą dietę i brak regularnego wypoczynku. Możliwą przyczyną wzmagania wypadania włosów, może być także przebyta silna choroba, z występującą wysoką temperaturą, która przyczynia się do szybszego przejścia włosa w stan spoczynkowy. Wyeliminowanie tych czynników nie powinno być niczym nadzwyczajnym, a może przyczynić się do powstrzymania dalszego wypadania włosów.

Metody leczenia łysienia androgenowego.

Oczywiście najskuteczniejsze będą tutaj metody farmakologiczne, które zapewniają odbudowę struktury włosa, oraz poprawiają jego utrzymywanie się w skórze głowy, dzięki czemu zatrzymuje się proces ich wypadania, a to w tym przypadku najważniejsze, aby nie tracić już więcej włosów. Do najważniejszych środków stosowanych w przypadku farmakologicznego leczenia łysienia androgenowego, należy zaliczyć wszelkie preparaty zawierające MINOXIDIL. Jest to pochodna pirymidyny, charakteryzująca się silnym działaniem hipotensyjnym, czyli wywołuje obniżenie ciśnienia krwi. W przypadku zastosowania miejscowego zwiększa przepływ krwi przez łożyskowe naczyniowe skóry, jak również udrażnia kanały potasowe będące odpowiedzialnymi za odżywanie i dotlenianie mieszków włosowych. Preparaty te wpływają na wzrost ilości włosów mieszkowych i przekształcają je w włosy terminalne, czyli takie normalne, zdrowe i grube włosy, jakie powinniśmy mieć. Możemy więc powiedzieć, iż minoxidil wpływa na odrastanie nowych włosów.

Preparaty tego rodzaju to przede wszystkim płyny do stosowania miejscowego na skórze głowy, zawierające 2 lub 5% minoxidilu. Stosowanie jest w zasadzie proste i nie wymaga szczegółowego przybliżania, bowiem zawsze instrukcja znajduje się na opakowaniu.

Leczenie ziołowe

Warto także poznać odpowiednie zioła stosowane przy wypadaniu włosów bowiem okazuje się, iż leki na ich bazie, także charakteryzują się dość silnym działaniem pomocnym przy odbudowie włosów, jak i zatrzymywanie procesów łysienia. Trzeba tutaj jednak precyzyjnego dobrania składników, aby możliwe było skuteczne leczenie toteż najlepszym wyjściem jest skorzystanie z ziół dostarczanych przez najlepszych zielarzy, którymi bezsprzecznie są od wielu lat zakonnicy.

Dodaj komentarz