Myślistwo

Zagrożenia na polowaniach.

Polowanie pomimo wielu istotnych zalet ma też całkiem sporo zagrożeń, z którymi każdy myśliwy musi się zmierzyć. Jednym z najważniejszych zaś zagrożeń w sezonie letnim, są bez wątpienia komary oraz inne insekty. Aby się przed nimi zabezpieczyć, należy zastosować odpowiednie preparaty odstraszające. Z doświadczenia jednak wielu myśliwych, można stwierdzić, iż ich skuteczność pozostawia dużo do życzenia. O wiele lepszym rozwiązaniem jest tutaj urządzeń Thermacell, zapewniające bardzo wysoki bo aż 96% poziom skuteczności odstraszania komarów i innych insektów. Przyjrzyjmy się zatem urządzeniu nieco bliżej, aby przekonać się, czy faktycznie warto wydać te 159 PLN, aby zabezpieczyć się przed złośliwością insektów.

Odstraszacz insektów Thermacell i jego stosowanie.

Samo urządzenie jest bardzo proste w obsłudze. Wewnątrz znajduje się specjalna mata nasączona środkiem d-alertyne. Jest to substancja aktywna, działająca odstraszająco na komary i inne insekty. Dodatkowo mamy zbiornik z butanem, odpowiedzialny za podgrzewanie maty i wydzielanie zapachu. Po uruchomieniu urządzenia w okolicy 20m2 będziemy mieć strefę wolną od komarów i insektów. Oczywiście możemy urządzenie przytroczyć do paska w specjalnej kaburze i odstraszać komary nawet będą w ruchu. Dodatkowo możemy zawsze zakupić dodatkowy wkład do odstraszacza Thermacell, który zagwarantuje nam odpowiednie zabezpieczenie na dłuższy czas. Zapasowe wkłady kupujemy w zestawach na 12 i 48 godzin ciągłej ochrony.

Urządzenie to przydatne będzie nie tylko na polowaniach. Równie dobrze mogą z niego skorzystać grzybiarze, wędkarze, górscy podróżnicy. Przyda się także na naszej prywatnej działce podczas wieczornego grillowania. Jednym słowem jego zastosowanie jest bardzo wszechstronne.

Pozostałe środki ochrony na polowaniach.

Oczywiście sam odstraszacz do komarów Thermacell, to świetne urządzenie. Warto jednak pamiętać o tym, iż jego skuteczność wynosi 96%. Znaczy to mniej więcej tyle, iż zawsze pozostaje 4% szans na to, że jednak jakiś komar się prześliźnie przez barierę ochronną. Przydatne więc będą także wszelkiego rodzaju solidne koszule myśliwskie, które również mogą skutecznie zatrzymać komary przed naszą skórą.
Generalnie rzecz więc ujmując, musimy pamiętać o tym, aby zagwarantować sobie wysoki poziom bezpieczeństwa w każdym możliwym zakresie. Jeśli trzeba będzie to także poprzez odpowiedniej klasy koszule myśliwskie. Tym bardziej, iż zapewnią nam bezpieczeństwo nie tylko w obliczu komarów i innych insektów. Dobra koszula myśliwska będzie także stanowić zabezpieczenie przed wszelkiego rodzaju skaleczeniami o ostre krawędzie drzew, wystające gałęzie czy też nawet kolce niektórych gatunków drzew. Warto więc solidną, dobrej klasy i jakości koszule posiadać w swoim podstawowym wyposażeniu myśliwskim.

Dodaj komentarz