narzędzia

Zastosowanie koparki w pracach wyburzeniowych.

Realizacja wszelkiego rodzaju prac wyburzeniowych na większą skalę, wymaga zastosowanie odpowiedniego sprzętu ciężkiego, który zagwarantuje możliwość szybkiego prowadzenia prac, jak również pozwoli zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa realizowanych prac. Dlatego też, najczęściej w tym przypadku wykorzystywane są koparki oraz koparko-ładowarki, na ramieniu których montowane są specjalnie dopasowane do modelu urządzenia, młoty wyburzeniowe. Jest to rozwiązanie, pozwalające na sprawną realizację prac rozbiórkowych i wyburzeniowych z zachowaniem wysokiego poziomu bezpieczeństwa, oraz gwarantujące szybkie tempo realizacji robót.

Parametry techniczne młotów do koparek.

Warto tutaj podkreślić fakt tego, iż typowy młot do koparki będzie charakteryzować się przede wszystkim tym, iż jego energia uderzenia będzie osiągać pułap nawet kilku tysięcy Dżuli, a to bardzo duża energia, pozwalająca nam na kruszenie zbrojonego żelbetu oraz naturalnej, litej skały. Można więc powiedzieć, iż w toku realizacji prac wyburzeniowych, nie będziemy musieli się zupełnie niczym przejmować, gdyż młot hydrauliczny w koparce, z całą pewnością poradzi sobie z każdym rodzajem przeszkody. Co więcej, tego typu młoty do koparek, oczywiście modle mniejsze oznaczane jako r40 do r65, mogą być wykorzystywane w zakresie kruszenia przeszkód w wykopach ziemnych. Chodzi tutaj o sytuacje, kiedy w toku realizacji wykopów pod nitki wodociągowe czy też inne, natrafiamy na litą skałę, czy też inne przeszkody betonowe, których nie sposób ominąć, aby wydobyć całkowicie z ziemi. W takich przypadkach jedynym rozwiązaniem będzie montaż młota wyburzeniowego na ramieniu koparki i jego wykorzystanie do zburzenia przeszkody ziemnej.

Duże młoty hydrauliczne.

Oczywiście najlepszymi będą młoty duże, charakteryzujące się energią uderzenia powyżej 1000 Dżuli (warto tez pamiętać, iż młoty pneumatyczne do obsługi ręcznej charakteryzują się energią uderzenia na poziomie maksymalnie 10-12 Dżuli), gdyż możliwości ich zastosowania są wręcz przeogromne. Musimy tutaj pamiętać, iż na przykład młot hydrauliczny arrowhead r75 to urządzenie przeznaczone do koparko-ładowarek o masie własnej w zakresie 6,5-8,5 tony. Charakteryzuje się uderzeniem na poziomie energii 1200 J, oraz częstotliwością uderzenia w zakresie 650-1400 1/min. Generalnie można więc powiedzieć, iż w zasadzie dla tego typu młota do koparki nie będzie przeszkód nie do pokonania. Co ważne, zarówno w przypadku tego typu młota, jak i w przypadku wszystkich młotów produkcji ARROWHEAD ROCKDRILL, czyli brytyjskiego lidera w branży, istnieje możliwości zastosowania odpowiedniej nakładki na młot, która umożliwi wbijanie słupków w ziemię, co także w wielu okolicznościach będzie bardzo korzystne i pożyteczne. Po prostu jest to kolejne poszerzenie funkcjonalności koparko-ładowarki, dzięki czemu przedsiębiorca ma większe możliwości realizacji robót posiadając jedno tylko urządzenie.

Dodaj komentarz