DDD

Deratyzacja, czyli walka z gryzoniami.

O tym, jak poważnym zagrożeniem dla człowieka są gryzonie takie jak szczury czy też myszy, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Mało kto jednak wie, jak faktycznie wygląda kwestia zagrożeń ze strony tych szkodników, oraz w jaki sposób można będzie się ich skutecznie pozbyć. W poniższym tekście postaramy się przedstawić najlepsze sposoby pozbywania się szczurów i myszy, czyli zajmiemy się przeprowadzaniem skutecznej i profesjonalnej deratyzacji. Sprawdzimy również, jakie zagrożenia powodują swoją obecnością w pobliżu siedzib ludzkich, aby uświadomić sobie dokładnie dlaczego tak ważnym jest, aby jak najszybciej, skutecznie się ich wszystkich pozbyć.

Zagrożenia związane z gryzoniami.

W pierwszej kolejności musimy sobie powiedzieć, iż szczury oraz myszy to bardoz niebezpieczne szkodniki, głównie przez wzgląd na fakt, iż wszędzie pozostawiają swoje odchody, a wraz z nimi roznoszą wszelkiego rodzaju bakterie, wirusy i zarazki, które będą przyczyną naszych chorób. Do naszych domów wchodzą w poszukiwaniu pożywienia, choć są wszystkożerne, to jednak w wielu okresach nie mają na zewnątrz za wiele pokarmu, a pobliżu siedziby człowieka, zawsze znajdą wiele resztek, czy też całkiem dobrego, zmagazynowanego przez nas pożywienia. W związku z tym też, w przypadku, kiedy tylko wykryjemy ich obecność w naszym domu, niezbędna będzie profesjonalnie przeprowadzona deratyzacja, czyli zastosowanie przede wszystkim chemicznych metod zwalczania gryzoni. Tutaj z kolei wyróżnić można dwa typy chemicznych środków trujących, stosowanych w przypadku deratyzacji.

  • Środki chemiczne o działaniu natychmiastowym – w tym przypadku śmierć gryzonia następuje natychmiast po spożyciu trutki, co niesie za sobą pewne konsekwencje. Przede wszystkim nie trzeba będzie powtarzać zabiegu. Niemniej jednak pozostałe osobniki widząc śmierć współtowarzyszy mogą ją powiązać z zażywanym pokarmem a przez to w przyszłości unikać go, nawet jeśli będzie bardzo atrakcyjny.
  • Środki chemiczne o działaniu opóźnionym – ich zaletą jest to, iż nie ma możliwości aby pozostałe osobniki były w stanie powiązać śmierć innych osobników z pożywieniem, bowiem następuje ona nieco później. Jednakże w tym przypadku czasem może dojść do sytuacji, w którym uśmiercenie nie nastąpi, a co z tego wynika, konieczne będzie powtórzenie zabiegu deratyzacji.

Skuteczne działania

Aby deratyzacja była jak najbardziej skuteczna, należy przede wszystkim określić liczbę osobników w danej grupie, oraz dobrać odpowiednie środki, które w danym przypadku będą charakteryzować się najwyższym poziomem skuteczności. Tutaj przydatna będzie profesjonalna firma DDD Bielsko Biała, której pracownicy posiadają odpowiednie doświadczenie w zwalczaniu gryzoni takich jak szczury i myszy, co oczywiście wiąże się z koniecznością poniesienia pewnych kosztów, aczkolwiek z drugiej strony daje nam pełną gwarancję, że szkodniki zostaną wytępione profesjonalnie i do końca.

Dodaj komentarz