Ustka - widok na plaże
Turystyka

Letni wypoczynek nad Morzem Bałtyckim.

Wypoczynek nad naszym, polskim Bałtykiem to wbrew wielu pozorom bardzo dobra opcja na wakacje letnie, szczególnie obecnie, w dobie otwartych granic i o wiele większych możliwości urlopowych. Mimo, iż możemy za całkiem przyzwoite pieniądze wyjechać gdziekolwiek za granicę, nad cieplejsze morza, na przykład nad Morze Czarne, lub też Śródziemne, to przez wzgląd na kilka kwestii, warto wybrać się jednak nad Morze Bałtyckie, tym bardziej, iż znajdziemy tam mnóstwo przepięknych i urokliwych miejscowości wypoczynkowych, niezliczone ilości atrakcji turystycznych, a także wspaniałe plaże wypełnione ludźmi. Zobaczmy więc, jakie atrakcje na nas czekają nad naszym, polskim morzem? Czy wypoczynek nad polskim morzem jest drogi? Czy można tam wypocząć w dogodnych warunkach za przystępną cenę? Zapraszamy do lektury tekstu, który, jak mamy nadzieję rozjaśni nieco czytelnikowi tę sprawę i rzuci zupełnie nowe światło na możliwości wypoczynku nad polskim morzem. 

Miejscowości wypoczynkowe nad Morzem Bałtyckim.

Przede wszystkim, jako jedną ze zdecydowanie największych zalet naszego morza, należy tutaj wymienić liczne, bardzo urokliwe miejscowości wypoczynkowe, wśród których można znaleźć naprawdę perełki. Do zdecydowanie najbardziej popularnych miejscowości będą tutaj należeć: Międzyzdroje, Ustka, Rewal, Niechorze, Pobierowo, Pustkowo i wiele innych, których z racji ograniczenia miejsca w serwisie nie będziemy publikować. Każda z nich to z reguły maleńka mieścina, które poza sezonem się wyludniają niemalże całkowicie, zaś kiedy tylko zbliża się lato i pełny sezon, natychmiast zapełniają się turystami. W tych najbardziej popularnych miejscowościach, można zauważyć, iż już w połowie czerwca dochodzi do istnego oblężenia.

Zaplecze hotelowe i gastronomiczne nad morzem.

Bardzo ważnym aspektem, wielką zaletą miejscowości wypoczynkowych nad polskim morzem, jest dobrze rozwinięta baza hotelowa i gastronomiczna w większości z nich. Znajdziemy tutaj liczne pensjonaty, hotele i domy wypoczynkowe, mnóstwo domków i pokoi do wynajęcia, gdzie można znaleźć zakwaterowanie w bardzo zróżnicowanym standardzie oraz tak samo zróżnicowanych cenach. Jeśli chodzi o przybliżone koszty pobytu, to trzeba powiedzieć, iż wysokim sezonie nie ma co liczyć na nocleg tańszy niż 50 PLN od osoby, zaś poza sezonem, koszty mogą być o wiele niższe, w wielu przypadkach dochodząc do tak niskiego pułapu jak 25-30 PLN od osoby. Rzecz jasna, jeśli planujemy wakacje nad morzem w sezonie wysokim, warto z dość sporym wyprzedzeniem zadbać o swoje noclegi i zarezerwować pokoje w interesującym nas standardzie. Jeśli będziemy rezerwować pokoje z wyprzedzeniem około 6-8 tygodni, z całą pewnością bez trudu zarezerwujemy dokładnie takie noclegi, w takim standardzie, jakich potrzebujemy.

Atrakcje turystyczne.

Rejon Pomorza słynie także z licznych atrakcji turystycznych. Poza samymi kąpielami w morzu oraz opalaniem się na plażach, trzeba także pamiętać, iż mamy tutaj do czynienia z dość sporą ilością różnorodnych zamków i innych, ciekawych turystycznie obiektów, które warto odwiedzić. Warto także pamiętać o licznych latarniach morskich, które licznie obsadziły nasze wybrzeże. Z reguły wstęp do latarni jest płatny, aczkolwiek wejście na szczyt i możliwość spojrzenia na rozpościerające się z jej szczytu widoki, w zupełności rekompensują poniesione na wstęp wydatki. Oczywiście znajdziemy tutaj także dość sporo innych atrakcji turystycznych, takich jak pokazy sztucznych ogni w Ustce, Oceanarium w Niechorzu, oraz wiele koncertów i innych atrakcji kulturalnych.

Czy warto więc, spędzić wakacje nad morzem?

Na to pytanie można udzielić tylko i wyłącznie jednej odpowiedzi. Twierdzącej. Trzeba przyznać, iż wakacje nad morzem to jedno ze zdecydowanie najlepszych rozwiązań, na które możemy się zdecydować, zarówno przez wzgląd na walory zdrowotne (jod w powietrzu), jak i na walory wypoczynkowo turystyczne. Jeśli dołożymy do tego stosunkowo niewygórowane koszty pobytu, to z całą pewnością wyjazd nad morze będzie jednym z lepszych urlopów w naszym życiu.

Dodaj komentarz