Prawo

Bezpieczeństwo procesu sądowego

Podczas prowadzenia procesu sądowego, na przykład w przypadku kiedy oskarżamy byłego pracodawcę o naruszanie przepisów prawa pracy, lub też o niesłuszne zwolnienie z pracy, czy też w jakiejkolwiek innej sprawie, zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście skorzystanie z wparcia odpowiedniego prawnika. Rzecz jasna w niektórych przypadkach można proces sądowy przeprowadzić samemu, i to w stu procentach skutecznie, aczkolwiek w przypadku bardziej skomplikowanych procesów, gdzie nie można od razu jednoznacznie wskazać po czyjej stronie jest racja, warto będzie skorzystać z usług prawnika, który posiadając odpowiednią wiedzę oraz doświadczenie w tego typu sprawach, będzie w stanie przechylić szalę zwycięstwa na naszą stronę. Zobaczmy zatem w jakich przypadkach zatrudnienie prawnika będzie konieczne oraz z jakimi kosztami będzie się to wiązać.

Koszt zatrudnienia prawnika.

Zatrudnienie prawnika wiąże się oczywiście z koniecznością poniesienia odpowiednich kosztów. Trzeba tutaj będzie uwzględnić renomę kancelarii, samego prawnika oraz stopień skomplikowania sprawy. Jeśli chodzi o ustawowe regulacje to mamy tutaj tylko i wyłącznie określoną dolną granicę usług, natomiast górna granica nie może być wyższa niż sześciokrotna stawka minimalna ustalona dla danego zakresu prawnego, ani też nie może przekraczać wartości przedmiotu sprawy, czyli można powiedzieć, iż kwestia ceny w każdym przypadku jest całkowicie otwarta. Trzeba będzie więc osobno każdego prawnika i w każdej kancelarii uzyskać informacje odnośnie ceny usługi. Nie mniej jednak lepiej nie mieć złudzeń, bowiem ceny te raczej do niskich nie należą i w przypadku konkretnego procesu sądowego trzeba będzie liczyć się z kosztami rzędu kilkuset złotych a czasem nawet i tysięcy. Rzecz jasna w przypadku kiedy samodzielnie poprowadzimy proces, pieniądze te zaoszczędzimy. Cóż nam jednak z tego, skoro w przypadku przegranej może się okazać, iż straty będą o wiele wyższe niż koszt zatrudnienia adwokata. W związku z tym też, warto bardzo wnikliwie rozważyć tę opcję, gdyż oszczędności nie zawsze są takie oczywiste, jak nam się to wydaje.

Gdzie znajdziemy dobrego prawnika?

Przede wszystkim w dobrych kancelariach prawnych, których adresy internetowe dość łatwo można znaleźć w sieci, na wszelkiego rodzaju forach internetowych z poradami prawnymi. Co prawda z reguły nie są tam prowadzone akcje reklamowe, niemniej jednak użytkownicy wzajemnie polecają sobie dobrych prawników ze swojego miasta. W taki tez sposób można trafić na stronę adwokaciiradcy.pl która to strona jest firmową witryną kancelarii prawnej K-EST, jednej z lepszych w okolicy Bielska Białej kancelarii, jakie możemy zatrudnić do prowadzenia naszego procesu sądowego. Jest to kancelaria trójki doświadczonych prawników, którzy z całą pewnością będą w stanie poradzić sobie nawet z najbardziej skomplikowanymi procesami, wobec czego można powiedzieć, iż na terenie Bielska Białej, będzie to kancelaria zdecydowanie najbardziej godna polecenia w każdym przypadku.

Dodaj komentarz