Instalacje

Ekologiczne ogrzewanie gazowe w twoim domu.

Ogrzewanie naszych domów jednorodzinnych to bardzo ważna kwestia, której należy poświęcić odpowiednio dużo uwagi. Przede wszystkim ze względów ekologicznych. Okazuje się bowiem, iż ciągła eksploatacja kotłów na paliwa kopalne, doprowadza niestety do nieodwracalnych skutków w naszej atmosferze. Nadmierne spalanie węgla kamiennego i brunatnego prowadzi do wydzielania ogromnych ilości dwutlenku węgla, który jest najważniejszym gazem cieplarnianym. Prowadzi to nadmiernej jego kumulacji w atmosferze, a w efekcie do ocieplenia się klimatu naszej planety. Rozwiązaniem tego problemu mogą stać się kotły gazowe, bowiem w procesie spalania gazu ziemnego emitowane jest o wiele mniej CO2, a jednocześnie praktycznie śladowe ilości pyłów zawieszonych, które odpowiadają za trujący i duszący smog, spowijający nasze ulice w porze grzewczej.

Wdrożenie ogrzewania gazowego.

Przede wszystkim, musimy tutaj zwrócić uwagę na fakt, iż wdrożenie ogrzewania gazowego w już istniejącym budynku nie będzie stanowić większego problemu. W zasadzie wystarczy tylko w miejsce starego kotła węglowego wstawić kocioł gazowy i problem jest rozwiązany. Cała instalacja grzewcza może pozostać bez zmian. Wymagane będą niewielkie tylko przeróbki przy samym miejscu podłączenia kotła, aby instalacja spełniała jego wymagania. Oczywiście kwestią kluczową będzie fakt, iż czy do posesji jest doprowadzona instalacja gazowa.

Trzeba będzie także wykonać instalację gazową wewnętrzną z niezbędnymi zabezpieczeniami. Jest to oczywiście nieco kosztowną kwestią, niemniej jednak możliwe do zrealizowania, a co najważniejsze, korzystne dla nas i naszego otoczenia. Trzeba będzie przede wszystkim znaleźć odpowiednie kotły gazowe w Żywcu, aby dobrać kocioł spełniający nasze wymagania pod względem mocy grzewczej. Trzeba będzie także zatrudnić firmę realizującą instalacje sanitarne w Kalwarii aby prawidłowo wykonała naszą wewnętrzną instalację gazową. Są to jednakże koszty niezbędne, bez których nie jest możliwe wdrożenie ogrzewania gazowego w naszym domu jednorodzinnym.

Korzyści płynące z wdrożenia ogrzewania gazowego.

Warto tutaj wspomnieć o tym, iż przejście na ogrzewanie gazowe, będzie pociągać za sobą stosunkowo spore korzyści dla nas samych, jak i dla naszego otoczenia. Najważniejsze zalety takiego rozwiązania przedstawiają się następująco:

  • Brak konieczności ciągłej obsługi kotła gazowego – za wszystko odpowiada sterownik. Reguluje temperaturę pracy kotła w stosunku do zadanych przez nas ustawień. Nie trzeba też martwić się uzupełnianiem opału, gdyż ten, podawany jest automatycznie z sieci gazociągowej.
  • Redukcja zanieczyszczeń środowiska – praktycznie 4 razy mnie dwutlenku węgla oraz śladowe ilości pyłów zawieszonych.
  • Redukcja kosztów ogrzewania – dobrze zaprojektowana instalacja zużywa mało gazu i zapewnia nam nie tylko ogrzewanie domu, ale także wody użytkowej.

Jednym słowem kotły gazowe to rozwiązanie bardzo korzystne z wielu względów. Warto więc przemyśleć możliwość wdrożenia tego typu instalacji także w naszym domu jednorodzinnym, jeśli tylko mamy po temu odpowiednie możliwości.

Dodaj komentarz