Instalacje

Ekonomia ogrzewania domów jednorodzinnych.

Jednym z ważniejszych aspektów ogrzewania naszych domów jednorodzinnych są bez wątpienia koszty ogrzewania. Trzeba tutaj pamiętać, iż dla każdego właściciela istotne będzie to, aby jak najmniej pieniędzy wydawać rocznie na koszty ogrzewania domu. Aby jednak to osiągnąć, koniecznością jest wdrożenie odpowiednich rozwiązań w tym zakresie. Warto na przykład przemyśleć możliwość instalacji ogrzewania kanałowego. Jest to bowiem jedno z lepszych rozwiązań w zakresie ogrzewania w przypadku kotłów na paliwa stałe. Jak potwierdza zresztą każdy producent ogrzewania kanałowego, pozwala nam ono zminimalizować koszty grzewcze, jak również ograniczyć zanieczyszczenie środowiska naturalnego, co jest równie ważną kwestią.

Wymagania w zakresie montażu ogrzewania kanałowego.

Przede wszystkim należy sobie zdać sprawę z faktu tego, iż wdrożenie ogrzewania kanałowego będzie pociągać za sobą koszty oraz pewne wymagania. W tym przypadku, trzeba będzie zwrócić szczególną uwagę na grubość podłóg w naszym domu. Jest to istotne z tego względu, że grzejniki kanałowe trzeba montować w płaszczyźnie podłogi. Musimy w pierwszej kolejności wyciąć kanały o głębokości zgodnej z wymiarami danego grzejnika. Każdy producent grzejników kanałowych podaje nam tutaj precyzyjne wymiary. Dzięki temu możemy bez trudu w pierwszej kolejności sprawdzić, czy w naszym budynku będą w ogóle takie możliwości. Do wyciętych kanałów należy jeszcze doprowadzić zasilanie oraz powrót czynnika grzewczego. To jednak nie wymaga aż tak poważnych ingerencji w strukturę budynku, jak ma to miejsce w przypadku samych grzejników kanałowych. Jednakże jest to kwestią istotną, aby starannie przerobić istniejącą instalację, aby jak najsprawniej transportować czynnik grzewczy.

Działanie ogrzewania kanałowego.

Warto sobie tutaj także powiedzieć nieco więcej na temat działania ogrzewania kanałowego. Otóż jest to technologia zbliżona nieco do ogrzewania ściennego. Jednakże w tym przypadku ruch powietrza w pomieszczeniu nie jest realizowany konwekcyjnie. Każdy w zasadzie producent ogrzewania kanałowego montuje wewnątrz grzejników wentylatory. Są to nowoczesne rozwiązania o cichej i oszczędnej pracy, dzięki czemu nie wpływają na ograniczenie komfortu czy też na wyższy koszty. Tego typu rozwiązania zapewniają nam wymuszony obieg powietrza, dzięki czemu pomieszczenia nagrzewają się szybciej. Co równie ważne, utrzymywanie temperatury w pomieszczeniu dzięki temu jest bardziej efektywne. Poprzez zastosowanie wentylatora, niezależnie od temperatury czynnika grzewczego, ruch powietrza w pomieszczeniu jest utrzymywany na tym samy poziomie. W przypadku grzejników ściennych zaś, im zimniejszy czynnik grzewczy tym wolniejszy ruch powietrza. Wpływa to niestety niekorzystnie na efektywność ogrzewania. Dlatego też, ogrzewanie kanałowe jest tutaj o wiele korzystniejszym dla nas rozwiązaniem, wobec czego warto przemyśleć tego typu inwestycję.

Dodaj komentarz