Przemysł

Produkcja brykietu i jej prawidłowe przygotowanie.

Może nie jest to aż tak bardzo jasne i oczywiste, ale produkcja brykietu drzewnego wcale nie jest niczym nadzwyczaj skomplikowanym ani tez wymagającym. Oczywiście, aby ją przygotować należy ponieść stosunkowo spore koszty inwestycyjne. Wynikają one z koniecznością zakupu odpowiednich urządzeń, czyli brykieciarek, jak również przygotowania niezbędnej infrastruktury produkcyjnej oraz magazynowej. Musimy przecież mieć możliwość bezpiecznego składowania zarówno surowca produkcyjnego, jak i gotowego już brykietu. A tutaj trzeba pamiętać, iż kluczowe będzie zachowanie zabezpieczenia przed działaniem wilgoci, która jest największym zagrożeniem dla jakości brykietu. Generalnie rzecz biorąc, produkcja brykietu może być nawet bardzo opłacalna, aczkolwiek trzeba do tego zagadnienia podejść z odpowiednim nastawieniem oraz wiedzą merytoryczną.

Jak powinna przebiegać produkcja brykietu?

W pierwszej kolejności, warto tutaj poznać podstawy procesu technologicznego, wytwarzania brykietu drzewnego. Materiałem wsadowym, najczęściej będą wszelkiego rodzaju odpady z produkcji tartacznej oraz stolarskiej. Wynika to z faktu tego, iż taki materiał bardzo dobrze nadaje się do produkcji brykietu, i jest bardzo tani. Poza tym, produkcja brykietu z całego drzewa i tak wymaga jego rozdrabniania. W związku z tym, jeśli wykorzystamy odpady poprodukcyjne, odpada nam konieczność rozdrabniania materiału wsadowego.

Surowiec, czyli wspomniane wióry, trociny, zrębki drewniane, należy zmagazynować w odpowiednio suchym i wentylowanym magazynie. Przed samym jego przetworzeniem warto jeszcze zastosować dodatkowe suszenie w suszarni, aby osiągnąć jak najniższy poziom wilgotności surowca produkcyjnego. Tak przygotowany materiał można już bezproblemowo przetransportować na produkcję, gdzie przy zastosowaniu brykieciarek, będziemy mogli przetworzyć go w gotowe, wysokiej jakości brykiety drzewne.

Zakup odpowiedniej brykieciarki.

Oczywiście produkcja brykietu nie będzie absolutnie możliwa, bez zainwestowania sporych pieniędzy w solidne urządzenia do brykietowania odpadów drewnianych. Trzeba będzie więc zakupić brykieciarkę dobrej jakości o wydajności dopasowanej do ilości możliwego do pozyskania wsadu. Brykieciarka powinna spełniać najnowsze standardy i wytyczne, aby produkcja brykietu przebiegała sprawnie i wydajnie. Najlepiej więc będzie poszukać dobrego i solidnego dostawcy, który zagwarantuje nam dopasowanie i dostawę urządzenia wysokiej klasy. Jednym z lepszych dostawców na naszym rynku jest obecnie firma Briklis Polska, zapewniająca dostawy brykieciarek na naszym rynku już od wielu lat. Duże doświadczenie dostawcy, to dla nas dodatkowa gwarancja prawidłowego doboru urządzenia do naszych potrzeb. Sprzedawca będzie przede wszystkim bazować na naszych potrzebach a w razie konieczności przeanalizuje dodatkowo różnorodne informacje od inwestora, aby dopasować urządzenie jak najbardziej idealne, spełniające wszystkie wymagania i gwarantujące maksymalny poziom wydajności produkcji brykietu. To zaś, jest w całym procesie produkcji brykietu kwestią zdecydowanie najważniejszą.

Dodaj komentarz