narzędzia

Profesjonalne narzędzia pomiarowe dla budownictwa.

Narzędzia pomiarowe dla przemysłu budowlanego odgrywają bardzo ważną rolę, bowiem zapewniają pracownikom możliwość prawidłowej realizacji poszczególnych zadań. Im lepszej jakości narzędzia będą w tym zakresie zastosowane tym bardziej precyzyjnie będą wykonane poszczególne zadania. Oczywiście pod warunkiem, że poszczególni pracownicy będą umiejętnie korzystać z nowoczesnych urządzeń pomiarowych. Do zdecydowanie najlepszych na chwilę obecną urządzeń pomiarowych dla przemysłu budowlanego należy niewątpliwie zaliczyć wszelkiego rodzaju urządzenia laserowe, takie jak poziomice, lasery krzyżowe, czy też dalmierze laserowe, a ich zastosowanie z całą pewnością wpływać będzie na poprawę poziomu jakości wykonywanych prac budowlanych.

Zastosowanie laserów krzyżowych.

Jednym z narzędzi o których wspomnieliśmy we wstępie jest na przykład laser krzyżowy. To nowoczesne urządzenie, służy do wyznaczenia poziomu na wszystkich ścianach danego pomieszczenia jednocześnie. Jego zastosowanie daje nam gwarancję, iż poziom będzie idealnie taki sam na wszystkich ścianach, co w przypadku zastosowania tradycyjnej poziomicy zawsze niosło za sobą spore ryzyko błędu. Tutaj wystarczy laser krzyżowy ustawić względnie na środku pomieszczenia, oraz w pierwszej kolejności przeprowadzić jego kalibrację (ręczną a przypadku nowszych urządzeń, automatyczną). PO tych zabiegach urządzenie jest gotowe pracy i wystarczy uruchomić podstawowe funkcje, aby na wszystkich ścianach pojawił się promień lasera wskazujący nam poziom. Dzięki temu klejenie glazury w pomieszczeniach łazienki i kuchni staje się bardziej precyzyjne, bowiem nie będzie już docinania klinów na dole, gdzie nie pasuje nam poziom podłogi z poziomem klejenia kafli ściennych. Do zdecydowanie najlepszych na rynku należy tutaj zaliczyć niewątpliwie lasery krzyżowe PRO, oferujące nam cały szereg funkcji dodatkowych, które jednak nie zawsze są najistotniejsze w tego typu urządzeniach. Tutaj najważniejsze jest precyzyjne wypoziomowanie całego pomieszczenia jednocześnie.

Pozostałe urządzenia laserowe.

Oczywiście na laserach krzyżowych nie kończy się arsenał laserowych urządzeń pomiarowych, bowiem do nasze dyspozycji pozostają zawsze jeszcze zwykłe, aczkolwiek bardzo profesjonalne poziomice laserowe. Pozwalają one w standardowy sposób sprawdzać i kontrolować jakośc realizowanych prac na bieżąco, aczkolwiek są o wiele bardziej precyzyjne i zajmują mniej miejsca. Wystarczy mała poziomica laserowa, aby bez problemu wykonać wszystkie sprawdzenie płaszczyzn w danym przypadku. Oczywiście poziomica laserowa będzie ustawiana w poziomie bądź w pionie za pomocą tradycyjnego już rozwiązania, niemniej jednak światło laserowe jest niejako jej przedłużeniem, pozwalającym sprawdzić płaszczyznę sporej długości przy pomocy malutkiej poziomicy. Sprawdzi się także w przypadku, gdy chcemy sprawdzić różnicę poziomów pomiędzy dwoma odległymi od siebie punktami. W jednym przykładamy poziomicę w poziomie i kierujemy światło lasera na drugi a następnie do niego się dostosowujemy.

Dodaj komentarz