Drzwi i Okna

Rolety dzień-noc – jak je dopasować? Pomocne wskazówki

Rynek oferuje bardzo wiele systemów osłaniania okien, przez co trudno nam zdecydować jaki rodzaj rolet wybrać. Pośród wielu dostępnych tego rodzaju produktów na uwagę zasługują rolety okienne dzień-noc. Co w nich takiego wyjątkowego? To systemy nowoczesne, uniwersalne funkcjonalne, które pasują zarówno do kuchni i jadalni, jak i salonu i sypialni. Ponadto świetnie się sprawdzają w różnych aranżacjach, począwszy od surowego stylu industrialnego, poprzez minimalistyczny i skandynawski, do klasycznego i nowoczesnego.

Czym się różnią rolety dzień noc od tradycyjnych?

Rolety tradycyjne powalają na sterowanie poziomem nasłonecznienia poprzez opuszczanie lub podnoszenie tkaniny materiałowej, zaś te dzień noc zbudowane są z dwóch warstw poziomych pasów, w których jedna jest zaciemniająca, a druga transparentna. Jeżeli chcemy bardziej zaciemnić pomieszczenie należy skorzystać z pasów nieprzezroczystych, jeśli zaś je rozświetlić z pasów, wykonanych z siateczki przepuszczającej promienie słoneczne. Specjalna konstrukcja rolet, składająca się z naprzemiennie ułożonych pasów materiału pozwala na dowolne sterowanie poziomem nasłonecznienia. Tego rodzaju rolety mogą być wyposażone w praktyczna kasetę z prowadnicami, gdzie materiał jest schowany w specjalnej obudowie. Takie rozwiązanie pozwala na wygodne sterowanie i zapobiega osuwania się rolety z powierzchni szyby.

Jak dopasować rolety dzień i noc?

Aby prawidłowo dobrać rolety do okna należy wykonać dokładnego ich pomiaru. Trzeba zmierzyć szerokość samej szyby, szerokość szyby z listwami przyszybowymi oraz wysokość szyby. Przy wyborze rolet dzień noc bardzo istotny jest także wybór kolorystyki, która powoduje różny poziom zaciemnienia. Rodzaj materiału z jakiego zostały wykonane rolety ma decydujący wpływ na stopień sterowania światłem we wnętrzach. Równie ważny jest rodzaj rolety, która może być z praktycznymi prowadnicami, wolnowisząca czy w wersji mini, gdzie montaż odbywa się przy użyciu taśmy albo haczyków. Trzeba także dobrać roletę do wystroju swoich wnętrz i zdecydować czy ma być uzupełnieniem aranżacji czy raczej akcentem wybijającym się na pierwszy plan. Producenci oferują rolety odporne na kurz, brud, wilgoć, a nawet ognioodporne więc wybór jest naprawdę duży.

Jakie zalety ma roleta dzień noc?

Ten rodzaj dekoracji okiennych cechuje się łatwym i prostym montażem, komfortowym użytkowaniem i łatwością do utrzymania w czystości. Ponadto wyróżnia się wysokim poziomem estetyki i funkcjonalności. Aranżacja okna z wykorzystaniem rolety dzień noc wygląda bardzo atrakcyjnie pod względem wizualnym, zapewnia ochronę przed ciekawskimi spojrzeniami i znakomicie reguluje poziom nasłonecznienia.

Więcej informacji na temat rolet dzień-noc znajdziesz na https://anwis.pl/pl/rolety-materialowe-i-dzien-noc.

Dodaj komentarz