Drzwi i Okna

Plisy do okien o nietypowych kształtach.

Okna o nietypowych kształtach co prawda nie są najbardziej popularne, jednakże w dalszym ciągu można się z nimi spotkać. Jeśli chodzi o zwykłe ona w naszych domach, to raczej nie będziemy mieć większych trudności z doborem odpowiedniej technologii ich zasłaniania. Do naszej dyspozycji są klasyczne zasłony, jak również rolety czy też żaluzje. W przypadku jednakże okien o kształtach nietypowych, na przykład owalnych, trójkątnych, czy też trapezowych, standardowe rozwiązania nie będą się niestety sprawdzać. Tutaj trzeba zastosować plisy do okien. Są to specjalnie przygotowane zasłony okienne do tego typu okien. Warto więc przyjrzeć się im nieco bliżej. Szczególnie jeśli w naszym domu posiadamy takowe okna.

Jak działają plisy do okien?

Plisy to w zasadzie forma zasłon okiennych zbliżona nieco do rolet. W tym jednakże przypadku musimy zwrócić uwagę na fakt, iż jest to specjalnie plisowany materiał o kształcie idealnie dopasowanym do kształtu okna. Zwijanie i rozwijanie plis polega na ich składaniu w harmonijkę. Materiał jest wstępnie zagięty co kilka centymetrów, dzięki czemu poprzez ruch sznurka możemy plisy podciągać do góry i zwijać. Dodatkowo, w niektórych przypadkach, poprzez plisy są poprowadzone sztywne prowadnice, które zapewniają iż plisa będzie utrzymywać swoją prawidłową pozycję w płaszczyźnie okna.

W przypadku okien okrągłych, czy też owalnych będziemy mieć do czynienia z sytuacją, w której plisy przypominają nieco wachlarz. Dość dobrze prezentuje to poniższy obrazek z oknem półokrągłym.

Generalnie można powiedzieć, iż plisy są rozwiązaniem bardzo dobrym w przypadku takich właśnie okien. Pozwalają nam na kontrolowanie ilości światła wpuszczanego do wnętrz poprzez okna o nietypowych kształtach. Dodatkowo, poprzez umiejętny dobór koloru plis, możemy kontrolować natężenie światła przepuszczanego nawet przez zasłonięte okno. Pozwala to w pełnym zakresie kształtować klimat w poszczególnych pomieszczeniach.

Kupujemy dobre plisy do okien.

Aby dokonać zakupu właściwych i dobrych jakościowo plis do okien należy przede wszystkim sprawdzić wszystkie dostępne oferty na plisy Wisła. Dopiero kiedy znajdziemy wszystkich dostawców czy też dystrybutorów, będziemy mogli przeprowadzić analizę pod kątem tego, które rozwiązania są bardziej korzystne. Musimy bardzo starannie sprawdzić wszystkie opcje, głównie pod kątem jakości wykonania. Należy sprawdzić czy materiał zastosowany do ich produkcji jest odpowiednio trwały. Bardzo często bywa bowiem tak, iż w przypadku słabszej jakości wyrobów, materiał jest podatny na uszkodzenia mechaniczne.

Dopiero kiedy znajdziemy najlepszą ofertę, możliwe będzie dokonanie zakupu. Najlepiej jednak jeśli zakupu dokonamy wraz z montażem. Musimy bowiem pamiętać, iż montaż plis jest dość wymagający. Dobrze jeśli zajmą się tym fachowcy, którzy bardzo dobrze wiedzą, jak się za to zabrać. W przypadku bowiem gdybyśmy chcieli przeprowadzić montaż samodzielnie i popełnili jakieś błędy, może bardzo łatwo dojść do uszkodzenia nowych plis. Tego zaś warto za wszelką cenę unikać.

Dodaj komentarz