Turystyka

Wypoczynek w Ustroniu. Wady i zalety.

Wśród wielu znanych i lubianych, górskich miejscowości wypoczynkowych, jedną z bardziej popularnych w ostatnich latach staje się niewątpliwie Ustroń, który z roku na rok, jest w stanie przyjmować coraz większą liczbę turystów. Jest to wynikiem stałego rozwoju zaplecza gastronomiczne hotelowego, bowiem lokalni przedsiębiorcy stale inwestują w nowe obiekty, oraz poddają inwestycjom i rozbudową, już istniejące hotele oraz ośrodki wypoczynkowe. Można więc powiedzieć, iż jest to miejscowość w której warto wypocząć, aczkolwiek trzeba najpierw przeprowadzić małe podsumowanie, które pozwoli nam określić, czy rzeczywiście warto tu przyjechać i czy nie ma żadnych innych, lepszych opcji na wakacyjne wojaże. Zapraszamy do lektury poniższego opracowania na temat atrakcyjności pobytu wakacyjnego w Ustroniu.

Najważniejsze atrakcje Ustronia.

Wśród wielu róznych atrakcji, z jakimi przyjdzie nam się spotkać podczas wypoczynku w Ustroniu, przede wszystkim trzeba wymienić zdobycie szczytu Czantorii Wielkiej, będącej największym szczytem w tej miejscowości, który zdobyć można zarówno na własnych nogach, jak i korzystając z krzesełkowej kolejki linowej, która niedawno przeszła renowację, i obecnie zamiast dwuosobowych krzesełek, mamy do czynienia z krzesełkami czteroosobowymi, co z kolei dość znacznie i wyraźnie podniosło przepustowość kolejki. Znajdziemy tutaj także Leśny Park Niespodzianek, czyli park przygotowany z myślą o najmłodszych, łączący w sobie funkcje edukacyjne z rekreacyjną, pozwalający najmłodszym bliżej poznać się z lokalna fauna i florą, oraz dowiedzieć się czegoś więcej na temat zwierząt wysokogórskich. Oczywiście wypoczynek i turystyka w Ustroniu to przede wszystkim także stoki narciarskie, których znajdziemy tutaj stosunkowo sporo, a co najważniejsze, są one zawsze bardzo dobrze przygotowane, a w większości dysponują własnymi wyciągami narciarskimi, co z kolei znacznie usprawnia ruch turystyczny i ułatwia rozrywkę płynąca z białego szaleństwa.

Warunki pobytu w Ustroniu.

Musimy tutaj także zdać sobie sprawę z tego, iż Ustroń, to przede wszystkim uzdrowisko, toteż podstawowym rodzajem przybywających tutaj turystów, są kuracjusze, którzy dostali skierowanie na leczenie, lub rekonwalescencję po długotrwałym leczeniu. Niemniej jednak, znajdziemy tutaj także dość solidnie rozbudową bazę hotelowo gastronomiczną, która zapewnia możliwość przyjęcia jednorazowo dość sporej ilości turystów, a co za tym idzie, można powiedzieć, iż zawsze jest tutaj pełno ludzi, zapewniających utrzymanie mieszkańcom ustronia. Po prostu zdecydowana większość mieszkańców tej przepięknej górskiej miejscowości, utrzymuje się z turystyki, wynajmu pokoi, prowadzenia ośrodków, oraz zapewniania turystom wyżywienia, czy też sprzedaży różnorodnych pamiątek. Jest to więc uzdrowisko o charakterze turystycznym, w którym co roku wypoczywają setki a nawet tysiące turystów, co chyba samo w sobie dość dobrze reklamuje tę wyjątkowo miejscowość górską.

Dodaj komentarz