Sport

Czy mobilne lodowisko to dobra inwestycja dla miasta?

Aktywność fizyczna jest w dzisiejszych czasach bezcenna. Pozwala zachować nie tylko świetną sylwetkę, ale także ograniczyć ryzyko wystąpienia wielu chorób. Nic więc dziwnego, że miasta sięgają po rozmaite formy rozrywki. Jedną z nich są lodowiska mobilne.

Lodowiska mobilne w Polsce – ile ich jest?

Rozwój bazy sportowej to dla wielu miast i gmin bardzo ważna inwestycja. Nie dziwi więc fakt, że mieszkańcy mają do dyspozycji coraz to nowsze formy aktywności fizycznej. Jedną z nich są lodowiska. Według danych GUS w 2014 roku ich liczba wynosiła już 250. Duża w tym zasługa programu pilotażowego „Biały Orlik”, który realizowano między 2010 a 2012 rokiem. Ich liczba nieustannie rośnie. Polacy pokochali łyżwy, o czym świadczą chociażby lodowiska w takich miejscach jak Stadion Narodowy w Warszawie. Korzystanie z tego rodzaju obiektów nie należy do najdroższych aktywności. Wystarczy kilkanaście złotych, by wypożyczyć łyżwy i poślizgać się przez godzinę czy dwie. Lodowiska mobilne powstają najczęściej w miejscach chętnie uczęszczanych przez mieszkańców. Mogą więc to być okolice galerii, starówki, kina, czy stadionu sportowego. Lodowiska mobilne stają się także świetną powierzchnią reklamową. Bandy takiego obiektu można więc łatwo wykorzystać do zarobku i promocji.

Lodowiska mobilne – w jaki sposób działają?

Obiekty te są skonstruowane tak, by zapewnić odpowiednią temperaturę lodu bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Jest to możliwe dzięki wysokiej jakości agregatowi chłodniczemu. Urządzenie to jest skonstruowane tak, by tafla nie ulegała rozmrożeniu. Czynnikiem chłodzącym jest w tym wypadku glikol, który pozostaje w płynnej postaci nawet w temperaturze -12 stopni Celsjusza. Aby lód umożliwiał komfortowe poruszanie się po nim za pomocą łyżew, musi mieć odpowiednią grubość. Dlatego musi ona mieć przynajmniej pięć centymetrów grubości. Wówczas będzie ona stabilna termicznie i odporna na wszelkie wahania temperatury. Zarządcy takich obiektów muszą także uważać na wiatr, który może powodować wylizywanie lodu. Prowadzi to do powstania folii wodnej, która utrudnia ślizganie się. Poszukując firmy, która zajmuje się sprzedażą lub wynajmem lodowisk mobilnych warto zwrócić uwagę na możliwość całodobowego serwisowania obiektu. Jedna z takich firm jest dostępna na tej stronie http://www.ras-lodowiska.pl/produkt/sprzedaz-lodowisk-mobilnych/. Podpisując umowę ze sprawdzonym przedsiębiorstwem miasto będzie mieć pewność, że lodowisko mobilne będzie funkcjonować przez cały sezon i przynosić zyski. W przypadku awarii zaś pomoc będzie natychmiastowa i nie zablokuje obiektu na kilka dni lub tygodni. Lodowisko mobilne to inwestycja dla każdego miasta czy instytucji. Nic tak nie urozmaici pobytu jak możliwość poślizgania się przy akompaniamencie dobrej muzyki.

Dodaj komentarz