Rozrywka

Czy Polacy lubią konkursy?

Quizy, zdrapki, Lotto, loterie sms – owe, gry, konkursy w mediach społecznościowych – zabaw z nagrodami dostępnych w naszym kraju jest naprawdę bardzo wiele, a Polacy coraz częściej i chętniej korzystają z tej formy rozrywki. Już ponad połowa naszych rodaków przyznaje, że bierze udział w różnego rodzaju konkursach i loteriach, a największą grupę ich sympatyków stanowią ludzie młodzi. Wszystko jednak zależy od rodzaju konkursu i oferowanej nagrody.

Poniżej zamieszczamy przegląd najpopularniejszych zabaw z podziałem na grupy wiekowe.

Lotto – król polskich loterii

Niezmiennie od lat, najbardziej popularną grą w naszym kraju są loterie liczbowe organizowane przez Totalizator Sportowy. Polacy uwielbiają konkursy z nagrodami pieniężnymi, a Totalizator oferuje naprawdę wysokie kwoty. Dla wielu wygrana w totka, to spełnienie marzeń, gwarancja życia w dostatku, szansa na lepszy start dla dzieci i spokojną starość. Dlatego też ta forma konkursów przyciąga Polaków w różnym wieku, a największym zainteresowaniem cieszy się, w przypadku kumulacji głównej wygranej. Jednak żeby móc zagrać, trzeba najpierw zainwestować. Co więcej, zabawa jest dedykowana osobom pełnoletnim, dlatego największy odsetek graczy w Lotto stanowią ludzie w wieku średnim.

Konkursy z nagrodami rzeczowymi

Kosmetyki, sprzęt AGD i RTV, książki, płyty, bony zakupowe czy wycieczki to zaledwie kilka propozycji nagród, które można wygrać w tego typu zabawach. Takie gry cieszą się zainteresowaniem głównie kobiet i młodzieży – uczniów szkół średnich czy studentów. Zwykle są to konkursy internetowe, organizowane w mediach społecznościowych w formie loterii. Jak przebiegają? Najczęściej trzeba polubić profil organizatora, odpowiedzieć poprawnie na zadane zapytania i udostępnić post. Następnie spośród uczestników losowany jest zwycięzca.

Quizy – super zabawa i szansa na nagrodę

Kto nie lubi quizów?! Szczególnie jeśli pytania są związane z naszymi zainteresowaniami lub przywołują miłe wspomnienia, np. z dzieciństwa. Bez względu na wiek, Polacy chętnie odpowiadają na zadane pytania, a nagroda czy to pieniężna, czy rzeczowa jest tylko miłym uzupełnieniem dla świetnej zabawy. Ich wyjątkowość stanowi różnorodna tematyka, która może dotyczyć wszystkiego: literatury, muzyki, kuchni, polityki, historii czy wiedzy ogólnej.

Aby w pełni cieszyć się rozrywką, jaką dają konkursy z nagrodami, należy pamiętać o obowiązujących przepisach prawa, które reguluje ustawa hazardowa. Zgodnie z zawartymi w niej zapisami, w sposób legalny mogą oferować swoje usługi tylko firmy, które posiadają licencję resortu finansów,  dlatego warto grać odpowiedzialnie. Konkursy firm autoryzowanych można znaleźć na platformach internetowych, które skupiają linki do przeróżnych gier w sieci, np. e – Konkursy.info

 

 

Dodaj komentarz