materiały

Czy warto inwestować w okna drewniane?

Jeszcze zupełnie do niedawna mało kto by pomyślał nawet o inwestowaniu w okna drewniane, czy to podczas budowy nowego domu, czy też podczas generalnego remontu już istniejącego budynku. Praktycznie każdy z góry nastawiony był na okna PCV, a to głównie dlatego, iż są to okna tańsze, a dotychczas były o wiele bardziej odporne na działanie czynników zewnętrznych, oraz normalną eksploatację, niż okna drewniane. Obecnie jednak, nowoczesne technologie produkcyjne, zapewniają nam, iż okna drewniane także stają się bardzo dobre jakościowo. Wytrzymują dość spore obciążenia, a przede wszystkim będą rozwiązaniem o wiele bardziej estetycznym. Zobaczmy więc, czy warto w ogóle podejmować temat inwestycji w okna drewniane, czy też jednak lepszym rozwiązaniem będzie pozostanie przy oknach z PCV.

Nowoczesne okna drewniane.

Jak już wspomnieliśmy, na chwilę obecną, okna drewniane produkowane są z zastosowaniem najnowocześniejszych technologii produkcyjnych, oraz rozwiązań technologicznych, dzięki czemu będą równie dobre pod tymi względami, jak okna z PCV. Gwarantują nam bardzo dobry poziom izolacji termicznej (w zależności od zastosowanych szyb), oraz akustycznej, a to wpływa przede wszystkim na komfort wszystkich mieszkańców, jak i na koszty ogrzewania. Im lepszej jakości okna, o mniejszym współczynniku przenikania ciepła, tym niższe rachunki za prąd przyjdzie nam zapłacić. Generalnie rzecz ujmując, możemy powiedzieć, iż dobre jakościowo okna drewniane z bielskiej firmy Drew Dom będą bardzo dobrym rozwiązaniem, zarówno w przypadku budowy nowego domu, jak i przeprowadzania generalnego remontu już istniejącego. Najważniejszą zaś kwestią, przemawiającą na korzyść okien drewnianych jest fakt ich wysokiego poziomu estetycznego. Nie ma to jak naturalne drewno, które zawsze, pod każdym względem będzie materiałem lepszym i bardziej estetycznym, niż jakiekolwiek inne rozwiązania w tym także okna PCV.

Prawidłowy dobór okien drewnianych.

Nie da się też ukryć, iż kwestią nadrzędna w tym przypadku, będzie prawidłowy dobór okien drewnianych, wpływający na ostatecznie osiągane przez nas parametry w domu. Tak samo jak w każdym innym przypadku, będziemy mieć do czynienia z sytuacją, iż jedne okna drewniane, nie będą równe innym. W zależności od producenta i zastosowanych technologii produkcyjnych oraz materiałów, okna będą gorsze lub lepsze. My zaś powinniśmy zwrócić przede wszystkim uwagę na kwestię jakości wykonania oraz trwałości w toku normalnej eksploatacji. Dobre okna nie powinny podlegać jakimkolwiek uszkodzeniom bez wyraźnych po temu przyczyn. Warto tutaj więc powiedzieć sobie od razu, iż wybierając okna drewniane, przede wszystkim nie możemy szukać oszczędności, bowiem tanie okna drewniane można kupić, niemniej jednak z cała pewnością nie będą one trwałe a przez to, szybko trzeba będzie je wymieniać. W taki też o to sposób, z krótkoterminowej oszczędności na zakupie, robi się długoterminowa strata wynikająca z konieczności częstszej wymiany okien na nowe.

Dodaj komentarz