Drzwi i Okna

Jak prawidłowo wymienić drzwi zewnętrzne do domu i mieszkania?

Nowe drzwi zewnętrzne w domu jednorodzinnym oraz mieszkaniu to bardzo istotna inwestycja. W każdym z tych przypadków trzeba jednakże zwrócić uwagę na inne aspekty. Wynika to z faktu tego, iż w budynkach jednorodzinnych, drzwi zewnętrzne będą wystawione bezpośrednio na działanie warunków atmosferycznych, zaś w przypadku mieszkań w blokach, będą narażone na inne czynniki. Warto sobie o tym wszystkim powiedzieć kilka słów, aby w przypadku wymiany swoich drzwi zewnętrznych, mieć podstawową wiedzę pomocną przy prawidłowym ich doborze.

Parametry techniczne okien.

Wszystkie drzwi zewnętrzne posiadają swoje parametry techniczne. Różnią się od siebie. Musimy więc zwrócić na te kwestie szczególną uwagę, aby ostatecznie wybrać takie drzwi, które sprawdzą się w jak największym zakresie w naszym konkretnym przypadku. Musimy także pamiętać, iż drzwi zewnętrzne do domu jednorodzinnego będą mieć zupełnie inne wymagania niż drzwi do mieszkania w bloku mieszkalnym.

Do najważniejszych parametrów technicznych drzwi zewnętrznych zaliczamy:

  • Izolacja termiczna – czyli parametr określający ilość ciepła, jaka przepuszczana jest przez powierzchnię drzwi na zewnątrz. Jest to parametr bardziej istotny w przypadku budynków jednorodzinnych, a mniej istotny w przypadku mieszkań
  • Izolacja akustyczna – czyli parametr określający w jakim zakresie hałasy zewnętrzne będą przedostawać się do wnętrza mieszkania. Przeciwnie do parametru izolacji termicznej, ten jest ważniejszy w przypadku mieszkań w blokach, gdzie poziom hałasu z klatki schodowej może być wielokrotnie wyższy niż w przypadku domów jednorodzinnych.
  • Zabezpieczenia antywłamaniowe – jeden z ważniejszych parametrów, określający w jakim zakresie drzwi zewnętrzne będą zabezpieczone przez ich nieautoryzowanym otwarciem. Inaczej mówiąc jak trudne nasze drzwi będą do sforsowania bez posiadania klucza. Ten parametr będzie tak samo istotny i w przypadku mieszkań w blokowiskach i w przypadku domów jednorodzinnych. Trzeba pamiętać, iż zagrożenie włamaniem wszędzie jest takie samo.

Aby dokonać właściwego wyboru musimy wziąć pod uwagę wszystkie trzy parametry. Tak, aby wybrane przez nas nowe drzwi zewnętrzne spełniały nasze wszystkie wymagania i gwarantowały wysoki poziom bezpieczeństwa.

Kupujemy nowe drzwi zewnętrzne.

Skoro już dokonaliśmy wyboru drzwi według podanych powyżej parametrów, przychodzi pora na znalezienie właściwych i ich zakup. Musimy tutaj zwrócić uwagę, iż kupując drzwi zewnętrzne w Bielsku Białej, powinniśmy odwiedzić zdecydowaną większość sklepów ze stolarka drzwiowa i okienną. Dzięki temu będziemy mogli zrobić sobie porównanie poszczególnych ofert, aby nasz wybór był jednym ze zdecydowanie najlepszych. Pod uwagę powinniśmy brać przede wszystkim jakość wykonania i spełnianie naszych wytycznych w zakresie parametrów technicznych. Cena powinna być jednym z ostatnich czynników, na które będziemy w tym zakresie zwracać uwagę. Dzięki temu z cała pewnością wybrane przez nas drzwi będą dobrym wyborem.

Dodaj komentarz