Zdrowie

Czy zioła mogą być pomocne w leczeniu chorób wzroku?

Jedną z najczęściej dotykających ludzi chorób wzroku jest bez wątpienia zaćma. Jest to przede wszystkim choroba wieku dojrzałego, dotykająca osoby już starsze. Jednakże warto tutaj podkreślić, iż wśród przyczyn pojawiania się zaćmy nie możemy wymieniać tylko dojrzałości wiekowej. Trzeba podkreślić, iż według licznych badań, pojawianie się zaćmy jest powodowane także m.in. śmieciowym jedzeniem, niedoborem niezbędnych składników, czy też nadmiernym obciążaniem narządu wzroku poprzez np. pracę przy komputerze. Warto jednakże zwrócić uwagę na fakt, iż zaćma nie jest chorobą nieuleczalną. Możemy skutecznie wdrażać jej leczenie farmakologiczne, a w ostateczności także operacyjne, które w tym przypadku jest rozwiązaniem najbardziej skutecznym.

Objawy zaćmy

Najczęstszym objawem jest po prostu pogorszenie się wzroku osoby chorej. Z czasem, w przypadku braku podjęcia odpowiednich kroków, może dojść nawet do całkowitej utraty zdolności widzenia. Zaćma pojawia się jednakże w kilku różnych wariantach, które charakteryzują się zróżnicowanymi objawami.

  • Zaćma korowa – powoduje pogorszenie widzenia po zmroku i ciemnych pomieszczeniach
  • Zaćma jądrowa – powoduje złe widzenie w jaskrawym świetle, przy jasnym oświetleniu, w świetle dziennym
  • Zmętnienie tylne torebki soczewki – powoduje problemy z widzeniem w jasnym świetle i podczas patrzenia z bliska.

Niezależnie jednak od rodzaju zaćmy, na który cierpi osoba chora, zawsze istnieje możliwość całkowitego pozbycia się choroby.

Leczenie zaćmy

W każdym przypadku zaćmy i na każdym jej etapie możliwe jest jej skuteczne leczenie. Oczywiście, im wcześniej zostanie wychwycona, tym większe szanse na skuteczne leczenie bez konieczności wykonywania zabiegu chirurgicznego. Poprzez odpowiednie leki, możliwe jest całkowite niemalże zatrzymanie zaćmy, przez co też, nie będzie dochodzić do żadnych poważniejszych następstw choroby. Znajdziemy nawet odpowiednio dobrane zioła skuteczne na problemy ze wzrokiem, które pozwolą nam uzupełniać niezbędne mikro i makroelementy, pierwiastki i witaminy, które przyczyniają się do utrzymania narządu wzroku w doskonałej wręcz kondycji.

Leczenie operacyjne

Niestety, aby ostatecznie pozbyć się zaćmy, niezbędna będzie interwencja chirurgiczna. Zabieg jest jednakże bardzo prosty i nie wykazuje jakiegokolwiek zagrożenia. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i polega na usunięciu zmętniałej soczewki, oraz zastąpieniu jej soczewką syntetyczną. Praktycznie zaraz po zabiegu możliwe jest powrócenie do wykonywanych wcześniej obowiązków. Niemniej jednak nie jest wskazane narażanie się na nadmierny wysiłek. Dodatkowo trzeba będzie także pamiętać o regularnych wizytach kontrolnych, aby dopilnować prawidłowego przebiegu gojenia się.

Generalnie jednak rzecz ujmując, mimo, iż zaćma jest bardzo poważną chorobą, powinniśmy mieć świadomość, iż jest do dolegliwość którą można w pełni wyleczyć właśnie operacyjnie. Poza tym, zawsze w pierwszych etapach choroby, warto stosować odpowiednio dobrane zioła skuteczne na problemy ze wzrokiem. Pozwoli to odsunąć znacznie w czasie operację oka, co dla wielu będzie bardzo korzystnym rozwiązaniem.

Dodaj komentarz