Wykończenia wnętrz

Kontrola nad oświetleniem wnętrz.

Zapewnienie sobie odpowiedniego poziomu kontroli nad oświetleniem naszych wnętrz to bardzo ważna rzecz, szczególnie w kwestii oświetlenia naturalnego, nad którym najtrudniej zapanować. W przypadku bowiem oświetlenia sztucznego, raczej nie powinniśmy mieć większych trudności nad doborem odpowiedniego jego poziomu do konkretnych przypadków. O wiele gorzej jest w przypadku, kiedy chcemy zapanować nad oświetleniem dziennym w naszym mieszkaniu, bowiem w zależności od różnych okoliczności, czasem będziemy go potrzebować, a czasem będziemy chcieli całkowicie pozbyć, lub przynajmniej ograniczyć. Zobaczmy zatem, jak przy pomocy zwykłych rolet i żaluzji możemy zrealizować wszystkie te kwestie.

Ograniczenie napływu światła dziennego do wnętrza naszych mieszkań.

Aby skutecznie ograniczyć napływ światła dziennego do wnętrza naszych domów, powinniśmy wykorzystać odpowiednie technologie zasłon okiennych, czyli wszelkiego rodzaju rolety oraz żaluzje. W przypadku zaś okien o kształtach niestandardowych, czyli na przykład trójkątnych czy też owalnych (a takie też się zdarzają), możemy zastosować plisy, czyli nieco odmienną formę rolet, dostosowaną do współpracy z takimi właśnie, nieregularnymi oknami. Dzięki różnym ich typom i odcieniom możemy tutaj nie tylko wpływać na ograniczenie napływu światła dziennego do pomieszczeń mieszkalnych, ale także kontrolować jego barwę i nasycenie. Jeśli chcemy zapewnić sobie przyjemny półmrok, wystarczy abyśmy zastosowali roletę nieco przeźroczystą o nieco jaśniejszej barwie, a z całą pewnością wewnątrz pomieszczenia cały dzień, przy zasłoniętej rolecie, uda nam się osiągnąć bardzo ciekawy klimat.

Kiedy odciąć światło dzienne całkowicie?

Oczywiście zdarzają się także przypadki, w których będziemy chcieli całkowicie pozbyć się światła słonecznego z naszych pomieszczeń mieszkalnych, a w tym celu trzeba będzie zastosować żaluzje lub rolety o mniejszym poziomie przeźroczystości, a w dodatku w ciemniejszych barwach. Takie sytuacje mają miejsce na przykład wtedy, kiedy wracamy do domu nad ranem, po nocnej zmianie w pracy, i pech chce, że nasza sypialnia jest ulokowana właśnie od strony wschodniej, a to niestety przekłada się na nadmierne jej nasłonecznienie od samego rana. Podobnie będzie wyglądać sytuacja, kiedy będziemy chcieli zrelaksować się przy popołudniowej kawie oglądając telewizję, ale niestety okno naszego salonu będzie wychodzić na południe, a co za tym idzie, promienie słoneczne będą ewidentnie utrudniać nam oglądanie telewizji. W takich właśnie przypadkach konieczne może się okazać zastosowanie ciemniejszych i mniej przezroczystych rolet, lub też nawet żaluzji, aby całkowicie odciąć dopływ światła dziennego od naszych pomieszczeń.

Generalnie jednak rzecz ujmując, zapanowanie na oświetleniem dziennym w naszych domach i mieszkaniach nie powinno być niczym nadzwyczaj trudnym do zrealizowania, choć trzeba przyznać, iż nie każdy wie, jak się w ogóle za to zagadnienie zabrać, aby wszystko było przeprowadzone zgodnie z jego oczekiwaniami.

Budrim Karolux – rolety i żaluzję na miarę twoich oczekiwań.

Dodaj komentarz