Wykończenia wnętrz

Kamienna posadzka w domu

Posadzki w pomieszczeniach mieszkalnych odgrywają niesamowicie istotną rolę, przede wszystkim funkcjonalną, ale także estetyczną. Dobrze wykonana posadzka, z zastosowaniem odpowiedniego materiału, będzie w wyjątkowo wyraźny sposób podnosić poziom estetyki naszych wnętrz mieszkalnych, toteż warto tę kwestię przeanalizować nieco bardziej wnikliwie. Można bowiem zastosować naturalny kamień do wykonania posadzki we wnętrzach pomieszczeń mieszkalnych, dzięki czemu możliwe będzie zyskanie wyjątkowo estetycznych wnętrz, o wielu walorach funkcjonalnych. Zobaczmy zatem, jak to wszystko wygląda w rzeczywistości.

Zalety kamiennych posadzek.

Poza oczywistymi walorami estetycznymi, posadzki kamienne charakteryzują się także cała gamą wielu innych pozytywnych cech. Do najważniejszych trzeba będzie tutaj niewątpliwie zaliczyć wysoką wytrzymałość na przypadkowe uszkodzenia mechaniczne. Zarówno granit, jak i marmur oraz trawertyn, z których to kamieni najczęściej wykonywane są wszelkie posadzki kamienne, są materiałami wyjątkowo twardymi, wobec czego przypadkowe upuszczenie ciężkich przedmiotów, nie będzie z reguły powodować jakichkolwiek uszkodzeń. Kamienie te charakteryzują się także dużym poziome wytrzymałości. Dobrze wykonana posadzka kamienna we wnętrzach mieszkalnych będzie w stanie przetrwać dziesięciolecia, a w niektórych przypadkach całkiem dobrze sprawuje się także przez stulecia. Generalnie można więc powiedzieć, iż wykonanie posadzki kamiennej, będzie dla nas inwestycją także z myślą o przyszłych pokoleniach korzystających z naszego domu, a to już coś na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę.

Koszty wykonania i eksploatacja.

Największą wadą, jaką charakteryzują się posadzki kamienne, jest koszt ich wykonania, należący do zdecydowanie najwyższych. Oczywiście najdroższy jest w tym przypadku marmur, zaraz potem plasuje się granit a na końcu jest trawertyn. Niemniej jednak nawet te najtańsze posadzki kamienne, w dalszym ciągu będą co najmniej dwa razy kosztowniejsze w montażu i zakupie materiałów, niż podłoga wyłożona panelami podłogowymi. Jednakże w wielu przypadkach warto poświęcić większe pieniądze na posadzki kamienne, bowiem poza walorami estetycznymi, wysokim poziomem trwałości, oraz wytrzymałości, zapewniają nam także wygodną eksploatację. Nie musimy tutaj zanadto przejmować się metodami czyszczenia, gdyż kamień nie wymaga żadnych specjalnych środków. Utrzymanie w czystości podłogi z posadzka kamienną jest wyjątkowo proste. Od czasu do czasu warto jedynie zastosować odpowiedni preparat usuwający osadzający się w trakcie mycia podłogi kamień z twardej wody. Z reguły taki preparat dostaniemy od dostawcy posadzki, a zresztą koszt jego zakupu jest raczej nieduży, czyli w kwestii eksploatacji nie będziemy musieli ponosić zbyt wygórowanych kosztów.

Dodaj komentarz