Ogród

Piękny ogród przy małym nakładzie pracy.

Któż z nas nie chciałby mieć możliwości utrzymania pięknego ogrodu przydomowego przy małym nakładzie pracy związanym z jego pielęgnacją. Niestety, ale trzeba przecież ciągle dbać o nowe nasadzenia i pielęgnować obecne już drzew i krzewy, czy też nawet rabatki kwiatowe. Są jednakże rozwiązania pozwalające nam znacznie ograniczyć nakłady naszej pracy przede wszystkim związanej z pielęgnacją roślin ogrodowych, bowiem to właśnie w tym zakresie musimy ponosić największe koszty czasowe. Jest to nasadzenie roślin takich jak Różaneczniki i Azalie, czyli krzewów wieloletnich, które charakteryzują się niskim zapotrzebowaniem na prace pielęgnacyjne w toku całej swojej wegetacji. Przyjrzyjmy się zatem nieco bliżej uprawie tych przepięknych i bardzo estetycznych krzewów ozdobnych, bowiem może się okazać, iż stanowią doskonałe uzupełnienie estetyki naszego ogrodu.

Wybieramy odmiany Różaneczników do uprawy w ogrodzie.

Pierwsza kwestią, której będziemy musieli poświęcić odpowiednią ilość uwagi, będzie prawidłowy dobór odmian do uprawy ogrodowej. Okazuje się, iż Różaneczniki oraz Azalie, przystosowane są do życia w nieco odmiennych warunkach klimatycznych, toteż nie wszystkie ich odmiany będą radzić sobie z przetrwaniem naszej trudnej, surowej zimy. Nie wszystkie odmiany będą przystosowane do tego, aby przetrzymać warunki z ujemną temperaturą, sięgającą nawet 20-30 stopni poniżej zera, co także zdarza się w naszym kraju. Musimy tutaj więc przejrzeć wszystkie dostępne na rynku odmiany i sprawdzić ich dokładną charakterystykę, bowiem odmiany której nie poradzą sobie z mrozem, będziemy mogli przetrzymać w doniczkach, aby dzięki temu na sezon zimowy uprzątnąć je do pomieszczeń gospodarczych, gdzie będą zabezpieczone przed największym mrozem. Generalnie rzecz więc ujmując, musimy podkreślić, iż wybór odmian do uprawy ogrodowej, będzie w tym przypadku kwestią kluczową, przesądzającą o powodzeniu. Nieprawidłowo dopasowane odmiany, zazwyczaj już pierwszej zimy nadają się do wyrzucenia.

Wybór odpowiedniego stanowiska uprawy.

Bardzo ważną kwestią w przypadku tych roślin, będzie także prawidłowe dobranie stanowiska uprawy, jak również przygotowanie odpowiedniej mieszanki gleby, spełniającej wymagania Różaneczników. Najlepszym stanowiskiem będzie w tym przypadku sąsiedztwo większych krzewów i drzewek ozdobnych, które zagwarantują Różanecznikom odpowiednią ilość cienia i wilgoci. W tak dobranych stanowiskach musimy przygotować dość sporych rozmiarów dołek, który wypełnimy mieszanką równych części kory sosnowej, torfu nie odkwaszanego oraz gleby ogrodniczej, co będzie idealnym przygotowaniem stanowiska.

Zalety uprawy Różanecznika

Oczywiście trzeba sobie także powiedzieć, iż wybierając odpowiednie odmiany, każda hurtownia z Różanecznikami powinna wskazać nam te kwestie, niemniej jednak nie zawsze można na to liczyć. Tak więc, do największych zalet będziemy mogli zaliczyć tutaj brak prac związanych z pielęgnacją. Nie trzeba niczego przycinać, usuwać, podcinać. Wystarczy regularnie, tak jak w przypadku innych roślin, dbać o nawodnienie i z całą pewnością nasze Różaneczniki będą trzymać się w naszych ogrodach bardzo dobrze.

Dodaj komentarz