Styl

Profesjonalne kursy kroju i szycia

Ukończenie profesjonalnie prowadzonego kursu kroju i szycia na poziomie podstawowym to z cała pewnością gwarancja pozyskania pożytecznych umiejętności i wiedzy. Pozwoli to na wykonywanie drobnych napraw odzieży, jej przeróbek, a z czasem nawet na uszycie prostej sukienki. Jednakże dopiero zaawansowane kursy kroju i szycia będą dla wielu z nas możliwością wejścia w zupełnie nowy świat. Korzyści płynące z ukończenie kompletnego kursu kroju i szycia na wszystkich poziomach zaawansowania są wręcz ogromne. Warto o tym pamiętać, gdyż trzeba będzie tutaj sporo wysiłku i poniesionych kosztów zanim wszystkie szczeble kursu uda nam się ukończyć.

Poziomy zaawansowania kursów kroju i szycia.

W większości przypadków będziemy mieć do czynienia z trzema podstawowymi poziomami zaawansowania tego typu kursów. Będą to po kolei:

  • Podstawowy
  • Średnio-zaawansowany
  • Zaawansowany

Każdy z tych etapów, będzie nam przynosić zupełnie inny zakres wiedzy i umiejętności. Na kursie podstawowym poznamy przede wszystkim najważniejsze przybory krawieckie. Nauczymy się prawidłowo przygotować maszynę do szycia, jak również poznamy zasady dotyczące jej podstawowej konserwacji. Dowiemy się jak stosować podstawowe ściegi i techniki krawieckie. Nauczymy się zdejmowania miar i przygotowywania materiału do wykroju. Dowiemy się także jak w optymalny sposób zrealizować sam wykrój, aby nie marnować materiału i prawidłowo przygotować go do uszycia odzieży.

Jest to więc wiedza w zasadzie elementarna. Dopiero jednak zaawansowane kursy kroju i szycia będą przynosić wiedzę bardziej ciekawą. Ukończenie poziomów zaawansowanych, szczególnie z dodatkowymi rozszerzeniami przybliżającymi bardziej złożone techniki krawieckie, pozwoli nam posiąść wiedzę, przydatną w zawodzie krawca. Będzie ona nam pozwalać na podjęcie takiej pracy, czy też nawet na otwarcie własnego zakładu krawieckiego. Jest to więc stosunkowo korzystny kurs, który faktycznie warto ukończyć, jeśli posiadamy wolny czas i wolne środki finansowe.

Koszty kursów kroju i szycia.

Jako, że wspomnieliśmy tutaj już o kosztach kursów kroju szycia, to warto sobie tę kwestię przybliżyć nieco bardziej. Otóż z reguły wygląda to tak, iż najtańszy w całej ofercie będzie kurs podstawowy. Następne, jako że będą zapewniać dostęp do coraz bardziej istotnej wiedzy krawieckiej, będą siłą rzeczy bardziej kosztowne. Jeśli poziom podstawowy będzie kosztować ok. 300 PLN, to poziomy zaawansowane mogą kosztować już nawet 500-600 PLN. Oczywiście trzeba też powiedzieć, iż kolejne poziomy będą także wymagać więcej czasu. Aby więc ukończyć wszystkie kursy kroju i szycia w Bielsku trzeba będzie liczyć się z koniecznością wyłożenia ok. 1500 PLN. Przy czym warto wspomnieć, iż szkolenia z dodatkowych, specjalistycznych technik krawieckich, także będą pociągać za sobą dodatkowe koszty. Jest to więc dość kosztowny zawód do uzyskania, jednakże przynoszący w przyszłości całkiem dobre korzyści. Możemy więc powiedzieć, iż warto sprawdzić się w tym zawodzie, gdyż jest to w zasadzie dobry zawód dla każdego.

Dodaj komentarz