Turystyka

Trekking w Alpach dla każdego.

Kiedy mówimy o trekkingu w Alpach, z reguły od razu wyobrażamy sobie trudne szlaki wiodące na szczyty słynnych czterotysięczników. Owszem, takich szlaków w Alpach jest dużo i są one bardzo wymagające pod względem technicznym. Znajdziemy tam jednakże dużo szlaków o bardzo niskich wymaganiach. Takich, które nie wymagają specjalistycznego sprzętu oraz umiejętności górskich. Można więc powiedzieć, iż trekking dla każdego w Alpach, także będzie jak najbardziej możliwy. Niezależnie jednak od poziomu trudności szlaków, jakimi będziemy się poruszać, zawsze trzeba będzie poświęcić sporo czasu na prawidłowe przygotowanie się do wyprawy. Każdy bowiem szlak zawsze będzie wyzwaniem, do którego należy się solidnie przygotować.

Jak przygotować się na trekking dla każdego w Alpach?

Odpowiednie przygotowanie się na trekking w Alpach będzie tutaj podstawą. Mamy na myśli przygotowanie niezbędnego wyposażenia, jak również przygotowanie fizyczne. Trzeba bowiem pamiętać, iż trasy w Alpach będą zawsze zdecydowanie wymagające pod względem kondycji oraz wytrzymałości. Aby osiągnąć dobre przygotowanie do pokonywania tego typu tras, koniecznością będzie rozpoczęcie przygotowań z pewnym wyprzedzeniem. W zasadzie, najlepszym rozwiązaniem jest utrzymywanie na co dzień aktywnego trybu życia. Niemniej jednak jeśli decydujemy się na takie spędzeniu letniego urlopu, warto już od początku roku przygotować się na zwiększone wymagania fizyczne.

Powinniśmy więc częściej odwiedzać siłownię, czy też lokalną pływalnię. Pozwoli to na poprawę naszej kondycji i ogólnej wydolności. Na siłowni zaś, powinniśmy skupić się na mięśniach naszych nóg. Dzięki ich wzmocnieniu, będą sobie lepiej radzić na szlaku, który z reguły właśnie na nogi będzie działać najbardziej obciążająco. Dodatkowo, warto także zamienić samochód na rower. To także wpłynie korzystnie na wytrzymałość i siłę mięśni nóg. Takie przygotowania z całą pewnością pozwolą nam osiągnąć lepszy poziom wytrzymałości na trasy alpejskie.

Niezbędne wyposażenie na trekking w Alpach.

Wspominaliśmy także, iż trekking na lekko w Alpach będzie wymagać posiadania odpowiedniego wyposażenia górskiego. Tutaj najważniejszą rolę odgrywać będzie nasza odzież i obuwie. Musimy zainwestować w rzeczywiście solidne buty trekkingowe. Powinny być wodoodporne, oraz zapewniać dobrą przyczepność w dość zróżnicowanym terenie. Tak samo odzież trekkingowa powinna zagwarantować nam maksymalny poziom wodoodporności. Musimy przecież liczyć się z tym, iż czasem przyjdzie nam się poruszać nawet w deszczu.

Ostatecznie trzeba także pamiętać o prawidłowym wyposażeniu swojego plecaka. Powinniśmy w podstawowym ekwipunku zawsze mieć ze sobą co najmniej latarkę, nóż i apteczkę pierwszej pomocy. W plecaku powinno się także znaleźć miejsce na niezbędną odzież i bieliznę na zmianę, jak i na prowiant oraz wodę. Trzeba będzie więc zaopatrzyć się w dobry pojemnik na wodę oraz termos na ciepłą kawę lub herbatę. Takie przygotowanie i wyposażenie, powinno w zupełności na większości szlaków wystarczyć.

Dodaj komentarz