Drzwi i Okna

Solidne drzwi aluminiowe

Coraz wyższe wymagania związane z właściwościami materiałów oraz estetyką i trwałością sprawiają, że w budownictwie mieszkaniowym i jednorodzinnym odchodzi się od starych metod. Przykładem zmian jest stolarka aluminiowa, dawniej spotykana przede wszystkim w obiektach przemysłowych czy komercyjnych. Drzwi aluminiowe zamiast drewnianych lub drewnopochodnych to opcja warta uwagi przy budowie bądź remoncie.

Po pierwsze stylistycznym

Nowoczesne drzwi aluminiowe przestały swoim wyglądem kojarzyć się z warsztatem czy fabryką. Dzięki współpracy z projektantami i analizie trendów na wymagającym rynku wytrzymałe drzwi z aluminium zachwycają stylem. Najlepsze marki na krajowym rynku, które można znaleźć w ofercie znanej nie tylko na południu kraju firmy Hajduk, gwarantują atrakcyjny design oraz szeroką gamę kolorystyczną. Bez zbędnych i przaśnych ozdobników aluminiowe drzwi prezentować się będą równie dobrze dziś, jak i za kilka czy kilkanaście lat. Aluminium to wdzięczny i przyjazny obróbce materiał.

Bezpieczeństwo

Dla współczesnych klientów kolejnym kluczowym zagadnieniem jest bezpieczeństwo. Możliwość stosowania odpowiednich zabezpieczeń, jak bolce, okucia i szyby przeciwwłamaniowe, w drzwiach aluminiowych to ogromny atut. Oczywiście drzwi z katalogu firmy Hajduk przed wprowadzeniem na rynek przechodzą rygorystyczne testy zgodnie z europejskimi i polskimi normami branżowymi. Nowoczesna, gwarantująca komfort i bezpieczeństwo stolarka aluminiowa to propozycja dla inwestorów, architektów i odbiorców prywatnych.

Budowa drzwi aluminiowych

Najczęściej spotykane drzwi z aluminium mają strukturę panelową (grubość w granicach 44-95 mm), która opiera się na kształtownikach termoizolacyjnych. Przy większych gabarytach spotyka się kształtowniki dylatacyjne o zwiększonej sztywności. Za właściwości akustyczne i izolacyjne odpowiadają też uszczelki wiatro- i wodoszczelne. Oferta czołowych marek obejmuje coraz częściej modele o właściwościach antywłamaniowych. Na uwagę zasługują drzwi spełniające wymogi bezpieczeństwa w klasach RC2, RC3 i RC4. Oczywiście zgodnie z zapotrzebowaniem rynku na energooszczędną stolarkę aluminiową pojawiają się konstrukcje osiągające wyniki UD=0,78 W/m²K.

Wyposażenie dodatkowe

Istotne znaczenie mają jeszcze nowoczesne dodatki, jak klamki, okucia, progi, uchwyty (antaby) i ościeżnice. Więcej informacji o nowoczesnych rozwiązaniach w stolarce można znaleźć, kontaktując się z pracownikami firmy Hajduk. Szczegóły także w linku http://hajduk.biz/oferta/systemy-okienno-drzwiowe/.

Dodaj komentarz