Drzwi i Okna

Wymiana drzwi zewnętrznych w domu i mieszkaniu.

Jednym ze zdecydowanie ważniejszych elementów w każdym domu jednorodzinnym oraz mieszkaniu, są bez wątpienia drzwi zewnętrzne. Zapewniają one nam zabezpieczenie przed ewentualnymi, nieproszonymi gośćmi. Ponadto chronią wnętrze przed przedostawaniem się hałasów zewnętrznych oraz przed zimnem. W związku z tym, jeśli mamy w domu czy też w mieszkaniu stosunkowo stare drzwi, niestety będzie czekać nas wymiana drzwi zewnętrznych na nowe. Wiąże się to oczywiście z koniecznością poniesienia pewnych kosztów, niemniej jednak, bez tego, nasze domy nie będą wystarczająco dobrze zabezpieczone. Sprawdźmy zatem, jak powinna przebiegać wymiana drzwi zewnętrznych, aby spełniały one w przyszłości nasze oczekiwania.

Czy wymiana drzwi zewnętrznych jest kosztowna?

Jeśli chcemy aby nasze nowe drzwi zewnętrzne były solidne i spełniały swoje zadania to tak, jest kosztowna. Musimy liczyć się z tym, iż sporo będą kosztować same drzwi, spełniające obecnie obowiązujące standardy. Do tego trzeba doliczyć kosztu montażu, które w większości przypadków będą obowiązkowe. Niestety, ale producenci drzwi, wymagają od nas montażu przez profesjonalną firmę, jeśli chcemy mieć na nie gwarancję. Tego będzie też wymagać ubezpieczalnia, jeśli zdecydujemy się na wykupienie polisy ubezpieczenia od skutków włamań. Generalnie, ubezpieczalnia będzie wymagać właśnie solidnych drzwi antywłamaniowych i profesjonalnego ich montażu. Jest to warunek absolutny. W końcu, jeśli nasz dom nie jest prawidłowo zabezpieczony przed włamaniem, to ubezpieczalnia nie będzie podejmować zbędnego ryzyka.

Generalnie rzecz więc biorąc, wymiana drzwi zewnętrznych pociągnie za sobą stosunkowo spore koszty. Musimy tutaj liczyć się z wydatkiem co najmniej 2-3 tys. PLN za same drzwi dobrej jakości, oraz co najmniej 1 tys. PLN za montaż. Jest to więc spory wydatek, niemniej jednak warto się na niego zdecydować. Bezpieczeństwo w swoim własnym domu czy też mieszkaniu to kwestia zdecydowanie najważniejsza.

Jak dobrać odpowiednie drzwi zewnętrzne do domu i mieszkania?

Jeśli już zdecydujemy się na zakup drzwi zewnętrznych w Bielsku Białej to przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na kilka kwestii. W pierwszej kolejności oczywiście wybieramy tylko takie drzwi, które spełniają obowiązujące aktualnie standardy w zakresie zabezpieczeń antywłamaniowych. Następnym krokiem będą ich parametry techniczne w zakresie izolacji technicznej oraz akustycznej. Dopiero na samym końcu będziemy zwracać uwagę na kwestie estetyczne. Nie znaczy to jednak, iż estetyka nowych drzwi nie ma tutaj znaczenia. Ma i to całkiem spore. Niemniej jednak, jeśli nie znajdziemy drzwi spełniających nasze wymagania estetyczne, to z dwojga złego lepiej kupić takie ale żeby były dobrze izolowane i zabezpieczone niż nie kupić wcale i pozostać przy starych drzwiach.

Można więc powiedzieć, iż w wielu przypadkach, szczególnie starszych domów i mieszkań, wymiana drzwi zewnętrznych będzie niezbędna. Trzeba będzie wyłożyć stosunkowo spore pieniądze, aby poczuć się bezpiecznie i w pełni komfortowo.

Dodaj komentarz