Turystyka

Trekking w Dolomitach.

Wyjazd w Dolomity to jedna z wielu opcji, na jakie możemy zdecydować się podczas urlopu. Jest to pasmo górskie w północno-wschodniej części Włoch leżące na terenie Południowych Alp Wapiennych. Znajdziemy tutaj kilka bardzo wysokich szczytów, takich jak chociażby Punta Penia – 3342 m n.p.m. czy też Antelao – 3263 m n.p.m. Można więc powiedzieć, iż są to wysokie góry, gdzie zawsze znajdzie się atrakcyjny szlak dla pasjonatów trekkingu alpejskiego. Zobaczmy w takim razie gdzie można będzie się wybrać na wakacyjny trekking w Dolomitach.

Nieco więcej o samych Dolomitach.

Przede wszystkim warto tutaj wspomnieć iż w roku 2009, Dolomity zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, co znaczy, iż jest to teren o szczególnym znaczeniu dla całej ludzkości, unikalny i jedyny w swoim rodzaju, dlatego też objęty ścisłą ochroną. Mamy tutaj także do czynienia ze znikającą powoli rdzenną ludnością zamieszkującą te tereny. Ta ludność to Ladynowie, którzy posługują się nawet swoim językiem ladyńskim.

Dzięki unikalnej faunie i florze, Dolomity stały się bardzo popularnym kierunkiem wyjazdów turystycznych, szczególnie zaś kierunek ten upodobali sobie pasjonaci trekkingu górskiego. Znajdziemy tutaj atrakcyjne miejsca dla narciarzy, wspinaczy skałkowych, ale także szlaki piesze i rowerowe. Jednym słowem miejsce faktycznie unikalne, zapewniające bardzo dobrą rozrywkę i możliwość aktywnego spędzenia urlopu. Można tutaj także znaleźć letnie stanie klimatyczno wypoczynkowe, pobyt w których wpływa na nasze zdrowie, poprzez świeże powietrze i wspomnianą już aktywność fizyczną.

Wyjazd na trekking w Dolomity.

Osobną kwestią będzie wspomniany już wakacyjny trekking w Dolomitach oraz jego prawidłowa organizacja, którą można co prawda zająć się samodzielnie, aczkolwiek o wiele lepiej jest skorzystać z oferty biura podróży. Wynika to z faktu tego, iż w czasie wyjazdu zorganizowanego przez biuro podróży, nie musimy zupełnie zajmować się kwestiami organizacyjnymi, a jakiekolwiek trudności w czasie trwania wyjazdu rozwiązują pracownicy biura, a my po prostu wypoczywamy. W czasie wyjazdu organizowanego samodzielnie, niestety problemy trzeba będzie także rozwiązywać samodzielnie. Generalnie rzecz ujmując, o wiele lepszym rozwiązaniem jest więc skorzystać z usług biura podróży i cieszyć się czasem spędzonym na trekkingu w Dolomitach, zamiast użerać się z przeciwnościami w czasie organizacji wyjazdu. Jedynym wymogiem dla nas będzie tutaj solidne przygotowanie się do niego pod względem kondycyjnym, oraz fizycznym, jak również zaopatrzenie się w podstawowy i niezbędny sprzęt trekkingowy, czyli przede wszystkim solidne buty górskie, oraz odzież, która zapewni nam komfort cieplny w razie chłodniejszych dni. Jednym słowem trekking wakacyjny w Dolomitach to bardzo dobre rozwiązanie, dla każdego pasjonata górskich wędrówek, który przede wszystkim chce wykorzystać swój czas wolny na przyjemnym spędzaniu czasu i aktywnych formach wypoczynku.

Dodaj komentarz