mieszalnik-do-betonu-do-ladowarki-kolowej
narzędzia

Własny mieszalnik do betonu na ładowarkę.

Możliwość przygotowywania betonu bezpośrednio na placu budowy, to dla wielu firm wręcz konieczność. Zamawianie betonu z betoniarni wiąże się z koniecznością wyższych kosztów, oczekiwania na beton a do tego z koniecznością wykorzystania jednorazowo całej dostawy. W wielu betoniarniach zaś trudno jest zamówić ilość mniejszą niż jeden metr przestrzenny. Remedium na te bolączki będzie własny mieszalnik do betonu montowany na ładowarce kołowej, który pozwoli przygotowywać taką ilość betonu, na jaką jest aktualnie zapotrzebowanie, o odpowiedniej porze, a dodatkowo jeszcze będzie możliwe jego łatwe dystrybuowanie po całym placu budowy.

Zalety posiadania własnego mieszalnika do betonu.

Nie da się ukryć, iż zakup własnego mieszalnika do betonu do ładowarki będzie wiązać się z dość sporymi kosztami. Warto więc w pierwszej kolejności sprawdzić, jakie konkretnie korzyści będzie można osiągnąć z takiej inwestycji, a przecież słychać wiele głosów, iż faktycznie jest tego dość sporo.

Własny mieszalnik do betonu będzie nam zapewniać następujące korzyści:

  • Przygotowywanie betonu bezpośrednio na placu budowy – dokładnie w takiej ilości, w jakiej trzeba i o tej porze o której potrzeba. Nigdy nic się nie zmarnuje
  • Łatwa dystrybucja przygotowanego betonu na rozległych placach budowy – mieszalnik jest zamontowany na ładowarce, wobec czego rozwożenie betonu po rozległym placu nie stanowi tutaj większego problemu. Szczególnie korzystne będzie to w przypadku realizacji prac takich jak budowa chodników wzdłuż jezdni.
  • Prostota montażu i eksploatacji – montaż zajmuje kilka chwil, a eksploatacja polega na wsypaniu składników oraz uruchomieniu mechanizmu mieszalnika.
  • Oszczędności – w stosunku do betonu z betoniarni można zaoszczędzić nawet do 25% kosztów. Nieco mniejsze będą oszczędności w stosunku do betoniarki, ale tutaj dochodzi jeszcze fakt, iż betoniarka nie pozwoli nam na transport betonu na placu budowy, co trzeba będzie realizować ręcznie.

Widzimy więc, iż są to dość wyraźne korzyści, dla których warto przemyśleć dość wnikliwie tego typu inwestycję. Będzie to z całą pewnością bardzo korzystne rozwiązanie w wielu firmach budowlanych.

Wybór odpowiedniego mieszalnika do betonu.

Kwestią najbardziej problematyczną będzie tutaj jednak dobór właściwego mieszalnika. Musimy pamiętać przede wszystkim o tym, iż każdy mieszalnik do betonu do ładowarki będzie przeznaczony do innych maszyn. Podstawową kategoryzacją jest tutaj masa całkowita samej ładowarki. Chodzi o to, aby nie zamontować zbyt pojemnego mieszalnika na zbyt małej maszynie, co mogłoby się skończyć wręcz tragicznie. Kolejną sprawą jest to, iż jeden mieszalnik do betonu może być montowany na ładowarkach różnych producentów. Jest to możliwe poprzez zakupienie odpowiedniego adaptera. Tak więc posiadając kilka ładowarek różnych producentów, o tej samej bądź zbliżonej masie, możemy do nich montować ten sam mieszalnik. Trzeba jednak u dostawcy mieszalników zamówić odpowiednie adaptery do każdej ładowarki, aby możliwe było skuteczne podłączenie wszystkich przewodów hydraulicznych i montaż na ramieniu ładowarki.

Dodaj komentarz