Turystyka

Wycieczka trekkingowa w Pirenejach.

Nie każda wycieczka trekkingowa będzie dokładnie taka sama. Co prawda, dla niektórych, będzie to monotonne poruszanie się górskimi szlakami, naznaczone potem i wysiłkiem. Dla innych zaś, jest to coś wspaniałego, kiedy wiele godzin wysiłku i mozolnego pokonywania kolejnych metrów na szlaku, nagradzane jest niesamowitymi, zapierającymi dech w piersi widokami górskimi. Warto tutaj więc przemyśleć nieco kilka kwestii związanych z górskim trekkingiem. Jest to bowiem sport dla ludzi aktywnych, dla ludzi kochających dziką przyrodę i pokonywanie własnych słabości. Dla ludzi, którzy wiedzą czym jest prawdziwa nagroda za wysiłek włożony w pokonanie konkretnej trasy.

Czy wycieczka trekkingowa musi być trudna do pokonania?

Oczywiście, że nie musi. Wybierając się na ciekawe wycieczki trekkingowe w Pirenejach niekoniecznie musimy od razu wspinać na górskie szczyty. Możemy równie dobrze zrealizować wyprawę dolinami, nizinami i przełęczami, gdzie jest o wiele łatwiej. Widoki za to, także będą niesamowite, a najważniejszy w tym wszystkim jest ruch, aktywność fizyczna i bliskość z dziką przyrodą na szlaku. Nie jest ważne to, jak wysoko wejdziemy, ile kilometrów pokonamy i które szczyty odwiedzimy. Tutaj najważniejsze jest pokonywanie własnych słabości, hartowanie ducha i nagradzanie samego siebie za wysiłek, chwilą wytchnienia w przepięknych, napotkanych po drodze miejscach.

Zresztą w górach zawsze znajdziemy wspaniałe miejsca, w których warto spędzić kilka chwil. Na każdym szlaku górskich będzie ich stosunkowo sporo. Wystarczy odpowiednio się rozglądać. Każda, nawet najprostsza i najmniej wymagająca wycieczka trekkingowa, będzie obfitować w takie miejsca. Trzeba być po prostu uważnym, poruszać się stosunkowo powoli i rozglądać dookoła. Wspaniałe miejsca na chwilę wytchnienia, same ukażą się naszym oczom.

Koszty wyjazdy na wycieczki trekkingowe.

Oczywiście kwestią bardzo ważną, którą tutaj musimy poruszyć, są koszty wyjazdu na wycieczkę trekkingową. Te będą zaś bardzo zróżnicowane, w zależności od kierunku wyjazdu, jego długości oraz naszych potrzeb. Dla zahartowanych już podróżników, koszty z reguły redukują się przez wzgląd na noclegi. Większość z nich korzysta z górskich schronisk, czy też nawet własnych namiotów. To oczywiście znacznie obniża koszt w stosunku do ewentualne wynajmu pokoi hotelowych. Każdy kolejny dzień na trekkingu także przekłada się na koszty. Musimy w końcu zaopatrzyć się w prowiant, wyspać, wypocząć, zrobić zapasy i wyjść na kolejną wędrówkę. Jeśli dobrze więc przeliczymy wszystkie koszty i poszukamy odpowiednich rozwiązań, to nasza wycieczka trekkingowa wcale nie musi być kosztowna.

Podsumowanie.

Przede wszystkim wiec, musimy pamiętać, iż wycieczka trekkingowa powinna nieść za sobą radość i satysfakcję z obcowania z dziką przyrodą. Powinna także wpływać na poziom naszej regeneracji poprzez zdrową i stabilną aktywność fizyczna. Jakby nie patrzeć, jesteśmy istotami aktywnymi, które powinny spędzać czas na ruchu, na robieniu czegoś. Inaczej stajemy się praktycznie zupełnie niezdatnymi do niczego ludźmi.

Dodaj komentarz