Odwadnianie

Wypożyczanie pomp specjalistycznych.

Wynajem wszelkiego rodzaju pomp do różnorodnych zadań jest dość popularnym rozwiązaniem, szczególnie wśród mniejszych firm i przedsiębiorstw, które nie są w stanie wydać większych pieniędzy na zakup własnych pomp do systemów igłofiltrowych, czy też dużych agregatów ściekowych. Oczywiście niejednokrotnie pojawiać się będą okazje zakupu używanych pomp do igłofiltrów czy też pomp ściekowych, jednakże są to sytuacje stosunkowo rzadkie, a do tego, wymagają od przedsiębiorcy rozległej wiedzy, oraz możliwości samodzielnego serwisowania tego typu pomp. Dobrze jednak wiemy, iż w większości przypadków takich możliwości mieć nie będziemy, toteż wypożyczanie pomp w tym przypadku okazuje się być rozwiązaniem niezwykle skutecznym.

Zakup pomp używanych.

Poruszmy jednak w pierwszej kolejności kwestię zakupu pomp używanych, co jest dość dobrą alternatywą dla kupna pomp nowych czy też ich wynajmu, aczkolwiek pod pewnymi warunkami. Przede wszystkim, jak już wspomnieliśmy, przedsiębiorca powinien posiadać możliwość samodzielnego przeprowadzania prac serwisowych na używanych pompach, bądź mieć dostęp do zaufanego serwisu pomp, gdzie będą one regularnie przeglądane. Tym bardziej, iż decydując się na używane pompy do igłofiltrów, trzeba zdawać sobie sprawę, iż konstrukcyjnie, są to pompy bardziej zaawansowane, niż zwykłe pompy do wody czystej i zabrudzonej. Dobrym rozwiązaniem jest zatrudnienie pracownika ze stosowną w tym zakresie wiedzą, który będzie zajmować się przede wszystkim serwisowaniem posiadanych w firmie pomp, oraz ich regularnymi przeglądami technicznymi, co pozwoli nam uniknąć zbyt szybkiego uszkodzenia używanej pompy, która przecież będzie charakteryzować się tym, iż pewne jej podzespoły będą już w dużym zakresie wyeksploatowane.

Wynajem pomp.

Jeśli jednak nie mamy możliwości samodzielnego serwisowania pomp, a tym bardziej, jeśli w ogóle nie jesteśmy w stanie dokonać zakupu używanych pomp, które będą pod każdym względem sprawdzone, pozostaje nam wynajem pomp z wypożyczalni. Jest to rozwiązanie stosowane stosunkowo często w przypadku wielu przedsiębiorców, którzy pompy zatapialne do zastosowań przy pompowaniu ścieków potrzebują wykorzystać raczej sporadycznie, lub w przypadku kiedy nie mogą sobie w danym momencie pozwolić na zakup odpowiedniej pompy. Generalnie rzecz biorąc, w przypadku najmu pomp zatapialnych, musimy pamiętać, iż trzeba będzie uiścić opłatę kaucji, podlegającej zwrotowi, oraz iż trzeba będzie pompę oddać w stanie faktycznie nie pogorszonym bardziej, niż by to mogło wynikać z normalnej eksploatacji. W sumie jest to stosunkowo nic nadzwyczajnego. Po prostu nie możemy pompy zepsuć, a w tym celu trzeb przestrzegać jedynie instrukcji użytkowania a z całą pewnością nic złego nie powinno się stać. Jakiekolwiek usterki i awarie zawsze mogą się zdarzyć, iż właściciel wypożyczalni z całą pewnością bardzo precyzyjnie określa ewentualne usterki wynikające z normalnej eksploatacji, oraz takie, za które odpowiedzialność ponosić będziemy my sami, czyli osoba wynajmująca.

Dodaj komentarz