Wykończenia wnętrz

Zalety i wady umywalek nablatowych – czy warto?

Jednym z najpopularniejszych obecnie rozwiązań stosowanych w łazienkach są umywalki nablatowe. Wyglądają elegancko i nowocześnie, mają wiele zalet i praktycznie nie posiadają wad. Sprawdź, czym charakteryzują się tego typu umywalki i dlaczego warto w nie zainwestować.

Zalety umywalek nablatowych

Jak już wspomnieliśmy, umywalki nablatowe cechują się mnóstwem pozytywów, zarówno pod kątem estetycznym, jak i praktycznym. Pasują przede wszystkim do łazienek urządzonych w stylu minimalistycznym – do współczesnych aranżacji wykorzystujących szkło, drewno i proste formy. Sprawdzą się jednak również w przypadku pomieszczeń klasycznych i bardziej wytwornych, ponieważ czołowi producenci, jak na przykład Duravit, coraz częściej oferują wyszukane kształty i formy umywalek, wśród których każdy znajdzie najlepszy dla siebie model.

Umywalka nablatowa jest najlepszym wyborem, jeśli poszukujemy komfortu użytkowania i wygody podczas sprzątania. Z reguły ma ona wyższy rant, dzięki czemu woda nie chlapie na blat, co mogłoby narazić mebel na zniszczenia. W ten sposób zmniejsza się też konieczność ciągłego przecierania śladów wody, a samo czyszczenie przestrzeni wokół umywalki jest prostsze – przez to, że misa stoi na blacie, dostęp do każdego jego kawałka jest ułatwiony.

Kolejną zaletą umywalek tego rodzaju jest ich większa ergonomia. Mają one nie tylko wyższy rant, ale też najczęściej znajdują się wyżej, co pozwala na sprawne umycie twarzy czy ogolenie się, a podczas dłuższego używania, np. w przypadku niezbędnych przepierek wyjątkowo delikatnych elementów odzieży, eliminuje potrzebę schylania się. Fakt, że umywalka montowana jest na blacie sprawia, że wokół niej powstaje nam dodatkowe miejsce do przechowywania kosmetyków stosowanych na co dzień lub po prostu wygodnego odstawiania ich w momencie używania.

Dużym plusem umywalek nablatowych jest ich konstrukcja. Cała misa umywalki znajduje się nad blatem, przez co w szafce umieszczamy wyłącznie odpływ i instalację wodną. W konsekwencji zyskujemy dodatkowe miejsce do przechowywania w szafce łazienkowej, potrzebne zwłaszcza w małej, blokowej łazience.

Czy umywalki nablatowe posiadają wady?

Pewną wadą tego typu umywalek może być ich cena – zazwyczaj są one odrobinę droższe od innych modeli dostępnych na rynku. Uważamy jednak, że koszt ten wart jest inwestycji – zdecydowanie przemawia za tym ogrom ich zalet. Zwłaszcza, że jest to wydatek jednorazowy, a doskonałej jakości, wygodna umywalka Duravit da przyjemność z korzystania na wiele lat.

Dodaj komentarz