implanty i korony zębowe
Zdrowie

Korony zębowe – wskazania, rodzaje

Nieskazitelny uśmiech, to bardzo istotny element wizerunku. Niestety, nie każdy może pochwalić się naturalnym, pięknym uśmiechem – zwłaszcza po przebytej chorobie lub wypadku. Na szczęście z pomocą przychodzi stomatologia estetyczna. Kiedy warto pomyśleć o koronach zębowych od specjalisty? Jakie są ich rodzaje?

Implanty zębów – czym są i kiedy warto o nich pomyśleć?

Implanty trwale zrastają się z kością zastępując korzenie naturalnych zębów. Stosowane są w tych przypadkach, gdzie występuje całkowity brak zęba i naturalnego korzenia zębowego a tym samym nie ma możliwości zastosowania korony mocowanej na naturalnej podporze. W przypadku całkowitego braku zębów, implanty mogą stać się podporą dla mostów. Uzębienie uzupełnione w ten sposób wygląda naturalnie i jest dużo wygodniejsze od wyjmowanych protez. Oczywiście implanty stosowane są nie tylko w przypadku całkowitego braku własnych koron zębowych. Decydują się na nie również pacjenci, Którym zależy na estetycznym i zdrowym uśmiechu w przypadku pojedynczych ubytków.

Korony i protezy oparte na implantach

Protezy zębowe całościowe, są wciąż popularnym, najtańszym sposobem na odzyskanie pewności siebie i poprawienie jakości życia, po całkowitej utracie zębów. Aby jednak poczuć się jeszcze lepiej, warto skorzystać z rozwiązań opartych o implanty wstawiane bezpośrednio do kości szczęki i żuchwy pacjenta. Wystarczy już kilka wszczepów, aby można było oprzeć na nich estetyczne mosty bądź protezy. Koszt takiego rozwiązania jest ustalany indywidualnie i uzależniony od różnych czynników takich jak:

  • stan szczęki i żuchwy pacjenta,
  • planowana ilość wszczepów,
  • rodzaj uzupełnień użytych dodatkowo.

W przypadku zastosowania protez częściowych opartych na kilku implantach, koszt ten może być stosunkowo nieduży. Zwłaszcza w przypadku wykonywania implantów bezpośrednio po ekstrakcji naturalnych korzeni zębowych.

Stomatologia estetyczna na najwyższym poziomie

Korony zębowe oparte na implantach, są rozwiązaniem trwałym i estetycznym, lecz wykonanie ich wymaga czegoś więcej niż użycia doskonałych materiałów. Planując uzupełnienie ubytków w uzębieniu przy użyciu implantów, warto skorzystać z usług wysoko kwalifikowanych specjalistów. Dentyści Pod Jedynką, to zespół specjalistów zajmujących się diagnostyką wszczepianiem i kontrolą implantów. Pełen zakres usług wraz z opisem tego co czeka pacjenta podczas diagnostyki i zabiegu, znaleźć można na stronie gabinetu –https://www.dentyscipod1.pl/oferta/implantologia/.

Dodaj komentarz