Przemysł

Jak przygotować proces technologiczny w lakiernictwie?

przebieg całego procesu technologicznego w lakiernictwie jest stosunkowo skomplikowany, szczególnie jeśli założeniem podstawowym jest osiąganie maksymalnie wysokiego poziomu jakości realizowanych prac. Przede wszystkim, trzeba będzie zadbać o czystość atmosfery wewnątrz pomieszczeń lakierniczych, bowiem jakiekolwiek lotne zanieczyszczenia będą wywierać negatywny wpływ na jakość wykonywanych powłok lakierniczych. Trzeba będzie więc zainwestować w odpowiednie systemy filtracji powietrza, a najlepiej w wewnętrzną kabinę lakierniczą, która pozwoli osiągnąć maksymalnie wysoki poziom jakości realizowanych prac.

Filtracja wstępna

W pierwszej kolejności należy zainwestować stosunkowo spore pieniądze w profesjonalny system wentylacji z filtracja powietrza. Wymaga to sporych kosztów, jednakże jest absolutnie niezbędne. Po pierwsze będziemy wstępnie oczyszczać powietrze doprowadzane do warsztatu z zewnątrz z większości zanieczyszczeń, co wpłynie pozytywnie na jakość realizowanych prac. Poza tym, czyste powietrze będzie także podnosić komfort pracy, który w tym procesie jest równie istotny. Chodzi o to, aby pracownicy mogli dobrze się czuć podczas realizacji prac, gdyż stanowią bardzo ważne ogniwo, zapewniające wysoki poziom jakości realizowanych powłok w ogólnym rozrachunku.

Filtracja wewnętrzna

Przez system wentylacji zawsze jednak przedostaną się jakieś zanieczyszczenia do wnętrza warsztatu. Poza tym, wewnątrz także powstają zanieczyszczenia takie jak pył i kurz, które następnie są unoszone w powietrze przez przemieszczających się pracowników oraz maszyny warsztatowe. Aby pozbyć się tych zanieczyszczeń, stosujemy profesjonalny filtr sufitowy dla lakiernictwa. Równocześnie możemy zastosować filtry podłogowe i ścienne, aby zmaksymalizować poziom usuwania lotnych zanieczyszczeń wewnętrznych w warsztacie. Oczywiście filtr te będą podlegać okresowej wymianie, niemniej jednak w porównaniu z korzyściami płynącymi z ich zastosowania, są to koszty znikome.

Kabina lakiernicza.

Ostatecznie, najlepszym rozwiązaniem dla każdego warsztatu lakierniczego jest inwestycja w kabinę lakierniczą. W zależności od realizowanych prac, można kupić kabinę o odpowiednich gabarytach, tak aby do jej wnętrza możliwe było wjechanie nawet pojazdem samochodowym przeznaczonym do lakierowania. Oczywiście tutaj także niezbędny będzie filtr do wyposażenia kabiny lakierniczej, aby przechwytywać wszystkie pozostałe zanieczyszczenia przed pobraniem powietrza przez system wentylacji samej kabiny. Kabina wyposażona jest w własny, niezależny system wentylacyjny. Wyposażona jest także we własną sprężarkę dzięki czemu sprężane powietrze jest w pełni czyste. Generalnie rzecz biorąc można powiedzieć, iż kabina lakiernicza to osobne pomieszczenie, które gwarantuje nam najlepsze, możliwe do osiągnięcia warunki do realizacji procesu lakierniczego. Dzięki inwestycji w kabinę lakierniczą, można będzie osiągnąć realizacje prac lakierniczych na najwyższym poziomie jakościowym. To zaś jest w tej branży zdecydowanie najważniejszą kwestią.

Dodaj komentarz