Pozostałe

Jak kupować zabytkową porcelanę?

Porcelana to niezwykle piękna i gustowna ozdoba każdego domu i wnętrza. W ostatnich latach coraz chętniej kupowana. Zarówno jako serwisy mające na celu uświetnienie różnego rodzaju uroczystości, jak i przedmioty kolekcjonerskie mające na celu wyłącznie cieszyć oko swoim pięknem. Rynek, domy aukcyjne i antykwariaty oferują wiele różnych, porcelanowych produktów. Jak wybrać najlepszy? Jakimi zasadami należy się kierować przy zakupie tak, aby nie zostać oszukanym? W wielu przypadkach wystarczy jedynie zastosować się do kilku, prostych rad.

Zabytkowa porcelana- czy aby na pewno?

ajczęstszym błędem jaki popełniają niedoświadczeni kupujący jest nabywanie różnego rodzaju podróbek, produktów współczesnych, reklamowanych jako zabytkowa porcelana. Jak ustrzec się przed tym procederem? Najczęściej wystarczy zwrócić uwagę na kilka szczegółów.

Pierwszym z nich jest cena. Musimy zdawać sobie sprawę, że nikt nie sprzeda nam wyjątkowo zabytkowej filiżanki za dziesięć lub dwadzieścia procent jej rynkowej wartości. Przed dokonaniem zakupu warto zrobić odpowiednie rozeznanie, na przykład w Internecie i dowiedzieć się w jakim przedziale cenowym sprzedawane są przedmioty, które nas interesują. Jeśli cena znalezionej przez nas oferty jest ekstremalnie niska- powinniśmy się poważnie zastanowić nad zakupem. Oczywiście, z drugiej strony wysoka cena nie jest żadną gwarancją jakości. Wszakże zdarzają się przypadki, gdzie różnego rodzaju podróbki sprzedawane są w cenie oryginałów.

Dlatego też warto także zweryfikować osobę, od której chcemy zakupić porcelanę. Warto sprawdzić wszelkiego rodzaju opinie w internecie, a także różnego rodzaju referencje i inne tego rodzaju dokumenty. Jeśli mamy do czynienia z profesjonalistą o ugruntowanej pozycji na rynku, to nie musimy martwić się o to czy produkt będzie oryginalny, a sprzedawca uczciwy. Ponadto, doradztwo w zakresie zakupu warto zostawić ekspertom, fachowcom, którzy od lat zajmują się obrotem tego typu przedmiotów.

Gdzie warto dokonać zakupu?

Warszawskie Targi Antyków to miejsce, które oferuje bardzo szeroki wybór niezwykłych, porcelanowych produktów. Wysoka jakość obsługi i doradztwa sprawi, że z pewnością odnajdziemy i zakupimy interesujący nas przedmiot. Co ważniejsze, w wygodny sposób możemy sprawdzić aktualną ofertę dostępnych przedmiotów wchodząc na stronę internetową : https://www.antyki-bronisze.pl/kategoria/6 .

Porcelana to wyjątkowa ozdoba każdego wnętrza i wspaniały pomysł na prezent. Dlatego też warto poświęcić odpowiednią uwagę przy jej zakupie.

Dodaj komentarz