Zdrowie

Naturalne podejście do leczenia przeziębień oraz grypy.

Przeziębienie oraz grypa to choroby bardzo często w okresie przełomu zimowo wiosennego, kiedy za oknem świeci słońce, niemniej jednak odczuwalna temperatura właściwa jest nieco niższa, niż ta, którą pokazują nasze termometry. W tym okresie łatwo przeliczyć nieco się w kwestii ubioru i po prostu ubrać się nazbyt lekko, a to z kolei skutkuje natychmiastowym pojawieniem się pierwszych oznak przeziębienia. Większość z nas w takich przypadkach od razu sięga po dostępne bez recepty leki na przeziębienie, co jednak nie zawsze okazuje się skutecznym i rozsądnym rozwiązaniem. Zobaczmy czy możliwe jest leczenie przeziębienia oraz grypy przy pomocy ziołowych środków leczniczych w miejsce w popularnych leków dostępnych bez recepty jak również antybiotyków.

Dlaczego warto unikać farmakologii?

W pierwszej kolejności warto jednak wyjaśnić sobie nieco precyzyjnie dlaczego korzystanie z leków dostępnych bez recepty nie jest w takich przypadkach dobrym rozwiązaniem. Otóż zdecydowana większość z nich to leki stworzone na bazie paracetamolu, czyli silnego leku przeciwbólowego. Co prawa przynosi on swego rodzaju ulgę, potrafi odetkać nos i ograniczyć wrażenia bólowe głowy czy też zatok, niemniej jednak jednocześnie negatywnie wpływa n naszą wątrobę. Trawienie tego typu leków farmakologicznych to poważne zadanie dla naszej wątroby, zaś nadmierne ich przyjmowanie sprawi, że wątroba za bardzo zacznie się męczyć, co z kolei może prowadzić do jej trwałego uszkodzenia. O wiele lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z ludowych mądrości i zastosowania leków roślinnych. Jedynym przypadkiem kiedy farmakologia będzie jak najbardziej niezbędna, jest sytuacja poważnej grypy, kiedy koniecznością jest wizyta u lekarza i stosowanie antybiotyków. Tutaj nie ma miejsca na żarty, gdyż nieleczona grypa może prowadzić do bardzo poważnych powikłań, a ostatecznie nawet do śmierci.

Leki roślinne pomocne w leczeniu przeziębień i grypy.

Jeśli jednak przypadek jest raczej łagodny nic nie stoi na przeszkodzie abyśmy zastosowali odpowiednio dobierane leki roślinne pomocne na przeziębienia i grypę, które zagwarantują nam bezpieczeństwo w czasie leczenia. Leki roślinne maja to do siebie, iż nie wywołują skutków ubocznych i nie są problemem dla naszej wątroby. Jedynym przypadkiem będzie czosnek, który jest zdecydowanie najsilniejszym, naturalnie występującym antybiotykiem, bardzo skutecznym w przypadku przeziębień oraz grypy. Bardzo ważne jest w jego przypadku prawidłowe przygotowanie. Czosnek należy spożywać w niewielkich ilościach i najlepiej nigdy nie robić tego samodzielnie. Najlepszym rozwiązaniem jest rozgniecenie 2-3 ząbków widelcem i zalanie go wrzątkiem. Popularna na Śląsku broutzupa jest tego najlepszym przykładem. Tutaj chleb z czosnkiem zalewany jest wrzątkiem. Ważne jest jednak to, aby po zgnieceniu czosnek mógł odleżeć około 10 minut, przed zalaniem wrzątkiem, aż wytworzą się wszystkie składniki o działaniu antybiotycznym. W przeciwnym razie pozostanie nam tylko sam smak czosnku, jednak jego lecznicze właściwości zostaną zniwelowane przez nazbyt szybkie zalanie go wrzątkiem.

Dodaj komentarz