Odwadnianie

Motopompa przewoźna ze świadectwem dopuszczenia dla straży pożarnej

Motopompy przeznaczone do zastosowania w jednostkach straży pożarnej przede wszystkim powinny posiadać odpowiedni certyfikat CNBOP-PIB (Centrum Naukowo-Badawczego Ochrony Przeciwpożarowej – Państwowego Instytutu Badawczego). Jest to niezbędny dokument potwierdzający, iż dana jednostka przeszła wszystkie niezbędne testy na jakość i stabilność pracy. w końcu w przypadku jednostek Straży Pożarnej musimy przede wszystkim zadbać o to, aby motopompy były w stanie pracować w ruchu ciągłym bez jakichkolwiek awarii. Dlatego też, wszystkie te testy, są tak bardzo istotne. To od jakości stosowanych w pożarnictwie pomp, będzie zależne powodzenie akcji gaśniczych.

Jakość motopompy dla straży pożarnej.

Jak już wspomnieliśmy, niezbędny certyfikat CNBOP-PIB, będzie potwierdzeniem wysokiej jakości konstrukcji konkretnej motopompy. Wartym podkreślenia jest fakt, iż wszystkie urządzenia, które takowy certyfikat posiadają można bardzo łatwo sprawdzić. Wystarczy wejść na stronę https://www.cnbop.pl/pl/wydane-dokumenty-cnbop-pib i pobrać odpowiednie dokumenty, na których znajdują się wykazy dokumentów wydanych przez CNBOP. Dzięki temu nawet jeśli producent czy też sprzedawca konkretnej motopompy będą twierdzić że posiada ona niezbędny certyfikat, możemy to bardzo łatwo sprawdzić.

Jedną z wielu pomp posiadających wspomniany certyfikat będzie pompa do wody zanieczyszczonej Victor Pums S191. Warto podkreślić, iż tego typu motopompa przewoźna ze świadectwem dopuszczenia dla straży pożarnej będzie charakteryzować się konkretnymi parametrami technicznymi. Przede wszystkim chodzi tutaj o parametry takie jak:

  • Wydajność maksymalna na poziomie 7570 l/min przy wydajności nominalnej na poziomie 7200 l/min.
  • Wysokość podnoszenia na poziomie 45 metrów
  • Podciśnienie zasysania wynosi w tym przypadku do 8 metrów.
  • Wolny przelot zanieczyszczeń wirnika o rozmiarach 63×75 mm
  • Jako napęd zastosowano w tym przypadku wysokoprężny silnik Hatz, czterocylindrowy o mocy 49 KM (36.8 kW)
  • Pompa wyposażona jest w przyłącza ssawne 5×110 Storz, oraz tłoczne 4×110 Storz.

Jest to więc bardzo dobrze przygotowana do pracy w jednostkach straży pożarnej motopompa, gwarantujące bardzo dobrą wydajność tłoczenia i ssania wody. ze względu na dość sporych rozmiarów wolny przelot wirnika, będzie się także nadawać do akcji związanych z usuwaniem skutków powodzi, czy tez przepompowywaniem wody zanieczyszczonej.

Generalnie rzecz biorąc, tego typu motopompa przewoźna ze świadectwem dopuszczenia dla straży pożarnej, będzie stosunkowo wszechstronna. Pozwala na zastosowanie jej w wielu różnych przypadkach, a co najważniejsze, będziemy mogli bardzo efektywnie i skutecznie prowadzić wszelkiego rodzaju prace związane z odwadnianie czy też gaszeniem ognia. Można więc powiedzieć, iż wyposażenie jednostek straży pożarnej w tego typu motopompy będzie jak najbardziej skutecznym rozwiązaniem.

Dodaj komentarz